مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
پنل مشتریان
پورتال مشتریان
تجارت الکترونیک هدلس در فروشگاه ناپ کامرس-آریو وب

تجارت الکترونیک هدلس (Headless eCommerce)


شما می‌توانید بر اساس امکانات فروشگاه اینترنتی
ناپ کامرس، رابط کاربری فروشگاه آنلاین
خود را از طریق... نگاهی بیاندازید!


شما می‌توانید بر اساس امکانات فروشگاه اینترنتی ناپ کامرس، رابط کاربری فروشگاه آنلاین خود را از طریق سیستم دلخواه خود ویرایش کرده و آن را با پلتفرم ناپ کامرس ادغام نمایید.

 تجارت الکترونیک هدلس چیست؟

نرم افزار تجارت هدلس یک الگوی معماری است که قسمت فرانت اند (Front-End) که به سر معروف است را از قسمت بک اند (Back-End) که به تنه مشهور است، برای یک نرم‌افزار تجارت الکترونیک از یکدیگر جدا می‌کند و این جداکردن به تنظیمات و انعطاق بیشتر در طراحی کمک می‌کند. به عبارتی دیگر، رابط کاربری قسمت فرانت اند می‌تواند بدون تداخل با بخش بک اند به‌روزرسانی یا ویرایش گردد.

بر اساس امکانات فروشگاه اینترنتی ناپ کامرس که به صورت پیش فرض تعریف شده، توسعه دهندگان می-توانند از فناوری فرانت اند مد نظر خود به منظور ایجاد تجربه‌های محتوایی شخصی‌سازی شده برای کاربران استفاده نمایند و سپس با بخش بک اند وب‌سایت خود در ناپ کامرس ادغام کنند تا منطق و کاربری وب-سایت تجارت الکترونیک را نیز حفظ کنند.

معماری تجارت الکترونیک هدلس متداول از رابط برنامه نویسی اپلیکیشن (API) به همراه وب‌سرویس RESTful استفاده می‌کند تا محتوای طراحی شده را ارائه نماید. افزونه رسمی Web API که در امکانات فروشگاه اینترنتی ناپ کامرس به صورت آماده موجود است، به توسعه دهندگان امکان می‌دهد که با استفاده از سیستم REST با سرویس‌های شخص ثالث مختلف تعامل کنند و شخصی‌‌سازی فروشگاه آنلاین خود را انجام دهند. در ناپ کامرس، بیش از 1100 متد برنامه نویسی بک اند و فرانت اند فراهم شده است.

تجارت الکترونیک هدلس چیست-آریو وب

 تفاوت تجارت الکترونیک سنتی با هدلس در چیست؟

در تجارت سنتی، بخش‌های فرانت اند و بک اند وب‌سایت به یکدیگر وابسته هستند. به علت معماری تکه‌ای یا مونولیتیک، راه‌اندازی این نوع وب‌سایت سریع و راحت است اما این مطلب، امکان سفارشی‌سازی و بهبود تجربه مشتری را کاهش می‌دهد. در واقع هر نوع به‌روز‌رسانی در برنامه تجارت الکترونیک به دلیل اتصال محکم قسمت‌های مختلف می‌تواند یک مشکل ایجاد کند. به عنوان مثال اگر صاحب فروشگاه تصمیم به افزودن یک کانال فروش جدید بگیرد، نیاز به تنظیمات قابل توجهی در بخش بک اند خواهد داشت.

در عصر حاضر اما رویکرد فوق نمی‌تواند انتظارات مشتری را چندان برآورده نماید. تجارت الکترونیک هدلس به عنوان یک راه حل این معضل شناخته شده است که امکان ارائه تجربه پویا و همگام با آخرین فناوری‌ها و روندهای بازاریابی را برای مشتریان فراهم می‌کند. هدف تجارت هدلس، براورده کردن تقاضای روز افزون برای تجربه کاربری با کیفیت مناسب می‌باشد که در نتیجه به جذب مشتری و سودآوری مجموعه می‌انجامد.

تفاوت تجارت الکترونیک سنتی با هدلس در چیست-آریو وب

 مزایای اصلی تجارت هدلس چیست؟

از آن‌جا که هیچ محدودیتی درباره رابط کاربری در پلتفرم تجارت الکترونیک هدلس وجود ندارد، توسعه دهندگان می‌توانند نیازهای تجارت‌ها را برآورده سازند بدون آن‌که لازم باشد درباره تغییرات قسمت بک اند نگران باشند. از جمله مزایای اصلی تجارت هدلس می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

• شخصی‌سازی: امروزه مشتریان به تجارت شخصی‌سازی شده منطبق با نیازها و سلایق خود می‌پردازند. با جدا شدن از بخش بک اند، یک نرم افزار تجارت الکترونیکی هدلس به کسب و کارها کمک می‌کند که تنظیمات خرید را سفارشی کنند و پیشنهادات و تخفیفات بر اساس سابقه خرید قبلی کاربر آماده نمایند. این امر سبب افزایش نرخ نگهداری مشتری خواهد شد.

• افزایش انعطاف‌پذیری و چابکی: پلتفرم‌های تجارت هدلس قادر به اتخاذ فناوری‌های جدید به محض پدیدار شدن آن‌ها می‌باشند. همچنین به دلیل حجم سفارشی‌سازی بالایی که در این نوع از پلتفرم‌ها امکان‌پذیر است، برای افزایش مقیاس وب‌سایت و یا ایجاد تغییرات بدون ضرر رساندن به بخش بک اند بسیار مناسب هستند. به این ترتیب، یک کمپین بازاریابی می‌تواند بدون نیاز به کدنویسی، بهینه‌سازی و سازگاری زمان‌بر در چندین کانال مختلف راه‌اندازی شود.

• پشتیبانی از چند کانال: همان‌طور که گفته شد، پلتفرم‌های تجارت الکترونیک هد لس براساس API عمل می‌کنند و چندین کانال فروش مختلف را نیز پوشش می‌دهند. این کانال‌ها به تمام مشتریان امکان دسترسی به محتوا را از طریق راه‌های ارتباطی مختلف مانند اپلیکیشن‌های تلفن همراه و یا وب‌سایت‌ها می‌دهند. در نتیجه، مشتریان یک تجربه کاربری بی نقص را در استفاده از فروشگاه آنلاین شما خواهند داشت.

• کنترل بیشتر و توسعه سریع‌تر: پلتفرم تجارت الکترونیکی هدلس، اطمینان از کنترل کامل بر روی سفارشی‌ سازی، انعطاف پذیری و سرعت وب‌سایت را فراهم می‌کند. در واقع همان‌طور که پیش‌تر نیز عنوان شد، جداسازی قسمت‌های بک اند و فرانت اند وب‌سایت به تیم‌های توسعه و طراحی محتوا این امکان را می‌دهد که به طور همزمان کار کنند و نتایجی به صورت سریع ارائه دهند. به این ترتیب، سازگار شدن به روندهای جدید بازار نیز آسان‌ بوده و می‌توانید برنامه‌های بازاریابی خود را سرعت تغییر دهید.

مزایای تجارت هدلس در فروشگاه ناپ کامرس-آریو وب

 چرا ناپ کامرس بهترین گزینه برای تجارت الکترونیک هدلس است؟

امکانات فروشگاه اینترنتی ناپ کامرس به قدری قدرتمند است که کلیه نیازهای کسب و کارهای آنلاین را پوشش می‌دهد. از جمله امکانات آن باید ویژگی‌های زیر اشاره کنیم:

• پلتفرم ناپ کامرس، تجارت الکترونیک سازمان یافته‌ای دارد که پشتیبانی از چند فروشگاه، چند فروشنده، چند ارز، ابزارهای بازاریابی پیشرفته، حمل و نقل جهانی و خدمات مالیاتی را برای صاحب فروشگاه آنلاین امکان پذیر می‌کند. ناپ کامرس همچنین امکاناتی مانند پایبندی به استانداردهای حفاظت از امنیت اطلاعات کارت (PCI DDS)، پردازش پرداخت و تسویه حساب و مدیریت موجودی را نیز فراهم می‌آورد.
• متن باز بودن و امکان اضافه نمودن افزونه‌های متنوع به وب‌سایت از دیگر امکانات فروشگاه اینترنتی ناپ کامرس است که به شما این امکان را می‌دهد که کلیه نیازهای تجارتی فروشگاه اینترنتی خود را برآورده نمایید. در واقع ناپ کامرس پلتفرمی است که بنا به نیاز می‌تواند تغییر یافته و توسط شما توسعه داده شود.
• همچنین افزونه رسمی آماده Web API که به همراه کد منبع ارائه می‌شود، کاربری‌های مختلف را فراهم می‌آورد.

تمامی این موارد به همراه تعداد بی‌شماری از امکانات فروشگاه اینترنتی ناپ کامرس دلیلی بر آن است که ناپ کامرس بهترین گزینه برای راه‌اندازی تجارت الکترونیک هدلس می‌باشد.

 سوالات متداول درمورد تجارت الکترونیک هدلس

• معماری هدلس چیست؟ یک API از نوع هدلس، دو بخش فرانت اند و بک اند را به یکدیگر ارتباط داده و امکان تبادل داده بین آن‌ها را فراهم می‌آورد. معماری هدلس از نوع REST API نوعی از API است که نیازی به وجود رابط کاربری برای ایجاد تغییرات ندارد و از آن برای اتامسیون فرآیندهای کسب و کار و ارائه سفارشی‌سازی بیشتر وب‌سایت استفاده می‌شود.

• چرا تجارت هدلس را استفاده کنیم؟ یک پلتفرم تجارت الکترونیک هدلس از نوع تجارت به مصرف کننده (B2C) یا تجارت به تجارت (B2B) به شما این امکان را می‌دهد تا به‌روزرسانی‌های سریع را در بخش فرانت اند وب‌سایت خود بدون تاثیرگذاشتن بر بخش بک اند آن انجام دهید. این امر به کسب و کارها کمک می‌کند که به سرعت با فناوری‌های جدید و الگوی‌های نوین بازار تطبیق بیابند و همچنین برای مشتریان خود محتوای سفارشی و گزینه‌های نوآورانه برای جلب رضایت آن‌ها ارائه دهند.

• آیا ناپ کامرس یک پلتفرم تجارت الکترونیک هدلس است؟ناپ کامرس با استفاده از افزونه Web API از رویکرد هدلس بهره می‌برد. درواقع مالکان فروشگاه‌های آنلاین می‌توانند از طریق سیستم REST API محتوا را تحویل و ارائه نمایند. این افزونه برای ارتباط با خدمات شخص ثالث متنوع و برنامه‌های تلفن همراه نیز به کار می‌رود.

برای مشاوره رایگان کلیک نمایید


.کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزار هوشمند آریو میباشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است