مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
پنل مشتریان
پورتال مشتریان

مروری بر پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس

در این فصل می‌خواهیم مفاهیم ابتدایی و بنیادی رابط کاربری ناپ کامرس را آموزش داده و نحوه استفاده از پنل مدیریت فروشگاهی را برای طراحی و اجرای یک وب‌سایت فروشگاهی در این پلتفرم آموزش دهیم. با ما در آریو وب همراه باشید!


رابط کاربری پنل مدیریت فروشگاهی

هنگامی که شما وارد بخش مدیریت فروشگاه اینترنتی خود شوید که بر مبنای پلتفرم ناپ کامرس طراحی و اجرا شده باشد، بایستی گزینه مدیریت ( Administration) را به صورت هایپر لینک یا ابرپیوند در بخش فوقانی وب‌سایت خود مشاهده کنید.

علاوه بر روش فوق، شما می‌توانید عبارت /admin را به انتهای آدرس وب‌سایت خود اضافه کنید تا به پنل مدیریت فروشگاهی وب‌سایت خود دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر وب‌سایتی با آدرس www.example.com داشته باشید، برای دسترسی به پنل مدیریت فروشگاهی کافی است لینک زیر را در مرورگر خود باز نمایید:

www.example.com/admin

اولین صفحه‌ای که پس از ورود به محیط مدیریت ناپ کامرس مشاهده می‌کنید، صفحه پیشخوان یا داشبورد است که به شکل زیر برای شما به نمایش در می‌آید:

رابط کاربری پنل مدیریت فروشگاهی-آریو وب

داشبورد پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس حاوی بخش‌های زیر می‌باشد:

شروع دریافت سفارشات: بخش شروع تقبل سفارشات ( Start accepting orders)، قسمتی از داشبورد پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس است که حاوی تمامی اطلاعات لازم  درباره راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی شما می‌باشد. این ابزار شما را به شکل مرحله به مرحله با نحوه مدیریت پنل فروشگاهی ناپ کامرس و راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی در قالب این پلتفرم آشنا می‌کند.

اخبار ناپ کامرس: این قسمت از داشبورد، اخبار مهم درباره کمپین‌های فروش و تخفیف خدمات ناپ کامرس را به شما نشان می‌دهد.

اخبار فروشگاه ناپ کامرس-آریو وب

آمار کلی: این بخش، حاوی آمار متداول و البته مهم درباره فروشگاه اینترنتی شما می‌باشد؛ از جمله تعداد سفارشات، درخواست‌های مرجوعی، تعداد کاربران و محصولات با موجودی پایین. این بخش به شما کمک می‌کند که اطلاعات مهم فروشگاه اینترنتی خود را به صورت خلاصه و یکجا در اختیار داشته باشید.

آمار کلی فروشگاه اینترنتی-آریو وب

سایر: سایر بخش‌های داشبورد پنل فروشگاهی ناپ کامرس حاوی دیگر آمار و اطلاعات مهم در خصوص عملکرد فروشگاه اینترنتی شما می‌باشد که شامل سفارشات، کاربران جدید، سفارشات ناتمام، کلیدواژه‌های متداول جستجوشده و بهترین فروشندگان فروشگاه اینترنتی شما است.

سایر بخش های داشبورد پنل فروشگاهی ناپ کامرس-آریو وب

عناصر متداول در پنل مدیریت فروشگاهی

پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس دارای عناصر مختلفی است که آشنایی با آن‌ها خالی از لطف نیست. این عناصر عبارت‌اند از:

نوار حاشیه‌ای: نوار حاشیه‌ای ( Sidebar) در سمت راست پنل مدیریت فروشگاهی قرار داده شده است و به شما امکان راهبری مناسب در بین موارد مربوط به مدیریت فروشگاه اینترنتی‌تان را می‌دهد.

نوار حاشیه ای پنل ناپ کامرس-آریو وب

همان‌طور که در شکل فوق نمایش داده شده است، این نوار مجموعه‌ای از ابزارها را برای مدیریت فروشگاه اینترنتی شما فراهم می‌کند و به سادگی با کلیک بر روی آیکون منوی همبرگری موجود در کنار لوگوی ناپ کامرس قابل پنهان نمودن است.

محیط جستجو: محیط جستجو ( Search field) در بخش بالایی نوار حاشیه‌ای قرار دارد و محلی برای جستجو در بین ابزارها و گزینه‌های موجود برای مدیریت پنل فروشگاهی محسوب می‌شود. برای یافتن یک ابزار کافی است که نام آن را در محیط جستجو تایپ نمایید و از بین گزینه‌های پیشنهادی توسط محیط جستجو، ابزار مد نظر خود را انتخاب نمایید.

محیط جستجو پنل ناپ کامرس-آریو وب

فهرست سیستم: این بخش از پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس که به فهرست سیستم ( System menu) مشهور است، در سمت چپ نوار فوقانی قرار داشته و حاوی نام کاربر، گزینه خروج از پنل مدیریت، لینک فروشگاه اینترنتی و همچنین منوی کوچکی است که از طریق آن می‌توانید حافظه موقت را پاک کنیدو یا پلتفرم را مجدداً راه‌اندازی نمایید.

فهرست سیستم پنل مدیریت فروشگاهی-آریو وب

حالت‌های عادی و پیشرفته پنل مدیریت فروشگاهی

در برخی صفحات از محیط مدیریت فروشگاه اینترنتی خود ممکن است گزینه زیر را مشاهده نمایید:

حالت پیشرفته پنل مدیریت فروشگاهی-آریو وب

این گزینه، به منظور جابجایی میان حالت‌های عادی ( Basic) و پیشرفته ( Advanced) برای مدیریت فروشگاه اینترنتی قرار داده شده است. در حالت عادی شما به تنظیمات متداول دسترسی خواهید داشت اما اگر ابزار و یا تنظیمات مورد نظر خود در حالت عادی را نیافتید، می‌توانید با استفاده از این امکان به حالت پیشرفته بروید تا تمامی تنظیمات ممکن را برای مدیریت بهینه فروشگاه اینترنتی خود مشاهده نمایید.

در برخی از صفحات علاوه بر گزینه جابجایی میان حالت عادی و حالت پیشرفته ممکن است به مانند شکل زیر، گزینه تنظیمات نیز تعبیه شده باشد. شما با استفاده از این گزینه قادر هستید که حالت عادی مدیریت پنل فروشگاهی را بر اساس تنظیمات مورد نظر خود شخصی‌سازی نمایید.

حالت عادی پنل مدیریت فروشگاهی-آریو وب

برای مشاوره رایگان کلیک نمایید


.کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزار هوشمند آریو میباشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است

  • بازگشت به بالا