مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
پنل مشتریان
پورتال مشتریان

طراحی فروشگاه اینترنتی

از جمله مهم‌ترین عناصر یک فروشگاه اینترنتی، ظاهر فروشگاه و جلوه بصری آن می‌باشد. در این بخش از آموزش پنل مدیریت فروشگاهی، می‌خواهیم نحوه طراحی فروشگاه اینترنتی در پلتفرم ناپ کامرس را بررسی نماییم. با ما در آریو وب همراه باشید!


انتخاب و نصب یک تم

تم و یا قالب وب‌سایت فروشگاه اینترنتی، عاملی تاثیرگذار در جلب توجه کاربران و افزایش احتمال تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل می‌باشد.

برای بارگذاری یک تم بر روی فروشگاه اینترنتی خود ابتدا آن را از طریق بستر مناسب تهیه و دانلود نمایید. پس از دانلود یک تم جدید که معمولاً به صورت یک فایل فشرده می‌باشد، آن را از حالت فشرده خارج نموده و به مانند شکل زیر، در پوشه Themes قرار دهید.


انتخاب و نصب یک تم در فروشگاه اینترنتی-آریو وب

سپس از پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس و در قسمت تنظیمات عمومی و متفرقه، تم مورد نظر برای فروشگاه اینترنتی خود را انتخاب نمایید.


تنظیمات عمومی و متفرقه در فروشگاه اینترنتی-آریو وب

توجه داشته باشید که در صورت تمایل می‌توانید از طریق فروشگاه تم ناپ کامرس به آدرس زیر، قالب مورد نظر خود را خریداری نمایید:

https://www.nopcommerce.com/en/themes

بارگذاری لوگو وب‌سایت

لوگو وب‌سایت معمولاً در تمامی صفحات و در بخش سربرگ ( Header) فروشگاه اینترنتی شما نمایش داده می‌شود و فارغ از تم انتخابی، به صورت چشم نواز برای کاربران به نمایش در می‌آید.

به منظور بارگذاری لوگو برای وب‌سایت فروشگاه اینترنتی خود، مراحل ذکر شده در قسمت قبلی را طی کرده و در بخش تنظیمات عمومی و متفرقه پنل مدیریت فروشگاهی، روی گزینه ارسال فایل ( Upload a file) کلیک کنید و با انتخاب فایل مورد نظر از سیستم محلی خود، لوگوی مورد نظر را برای فروشگاه اینترنتی خود بارگذاری نمایید. همچنین می‌توانید با استفاده از گزینه حذف تصویر ( Remove picture)، لوگوی فعلی وب‌سایت خود را حذف نمایید.

بارگذاری فاوآیکون

فاوآیکون‌ ( Favicon) تصویر کوچکی است که در مرورگر کنار عنوان فروشگاه اینترنتی شما ظاهر می‌شود. در ورژن‌های 4.20 و بالاتر ناپ کامرس شما می‌توانید در پنل مدیریت فروشگاهی وب‌سایت خود، فاوآیکون برای فروشگاه آنلاین خود بارگذاری نمایید.

برای این منظور وارد تنظیمات عمومی و متفرقه شده و روی گزینه بارگذاری نماد تکی یا گروهی کلیک نمایید.


بارگذاری فایوآیکون در فروشگاه اینترنتی-آریو وب

پس از انجام این کار، پنجره‌ای مطابق شکل زیر در مرورگر شما باز می‌شود که به شما امکان انتخاب آدرس فایل حاوی آیکون‌ها در سیستم محلی‌تان را می‌دهد. برای آپلود فایل حاوی فاوآیکون در پنل مدیریت فروشگاهی، می‌توانید فاوآیکون‌ دلخواه خود را با استفاده از سرویس‌های آنلاین از جمله https://realfavicongenerator.net طراحی نمایید و یا فاوآیکون آماده را از طریق بسترهای مناسب تهیه کنید.

لازم به ذکر است که اگر قابلیت چندفروشگاهی ناپ کامرس را فعال کرده باشید، بایستی انتخاب و بارگذاری فاوآیکون را برای هر فروشگاه به شکل مجزا انجام دهید.

افزونه نیوو اسلایدر

افزونه نیوو اسلایدر ( Nivo slider) از جمله قابلیت‌های محبوب ناپ کامرس است که به شما امکان به نمایش گذاشتن یک اسلایدشو در صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی‌تان را می‌دهد.

برای پیکربندی این افزونه به قسمت پیکربندی ← ابزارک‌ها رفته و مقابل افزونه نیوو اسلایدر، گزینه تنظیم را انتخاب نمایید.


افزونه نیواسلایدر در فروشگاه اینترنتی-آریو وب

با انجام این کار، صفحه‌ای برای شما مطابق شکل زیر باز می‌شود که در آن‌جا می‌توانید تصاویر مد نظر خود برای اسلایدر نیوو را انتخاب نموده و در صورت تمایل در بخش Comment، متنی برای شرح آن‌ها بنویسید. همچنین در بخش Image alternate text می‌توانید متنی را بنویسید که به تصویر افزوده شود. به علاوه اگر می‌خواهید که تصویر قابل کلیک‌کردن باشد، می‌توانید یک لینک برای آن در قسمت URL قرار دهید.


تنظیمات نیواسللایدر در فروشگاه اینترنتی-آریو وب

پس از انجام تمامی موارد، تغییرات اعمال شده را ذخیره نموده و در بخش ابزارک‌ها روی گزینه ویرایش کلیک کنید و قابلیت نمایش در صفحه اصلی را فعال نمایید. به این ترتیب، مانند اسلایدشو زیر در یک فروشگاه اینترنتی نمونه، مجموعه‌ای از تصاویر در قالب یک اسلایدشو در صفحه اصلی وب‌سایت شما به کاربران نمایش داده خواهد شد.


اسلایدشو صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی-آریو وب

طراحی منوی اصلی و پانویس

در پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس شما می‌توانید نحوه به نمایش درآمدن منوی اصلی و پانویس را شخصی‌سازی نمایید. شخصی‌سازی‌های مد نظر در این‌جا می‌تواند افزودن دسته‌بندی‌های مهم به منوی اصلی برای جذب حداکثری کاربران و یا قرار دادن لینک‌های کاربردی در پانویس وب‌سایت برای ارائه اطلاعات و خدمات مناسب برای مشتریان باشد.

   • منوی اصلی

حالت اولیه در هر تم انتخابی به گونه‌ای است که تنها دسته‌بندی‌های اصلی فروشگاه را به نمایش می‌گذارد اما شما قادر هستید به مانند فروشگاه اینترنتی زیر، منوی اصلی را شخصی‌سازی نموده و برخی اطلاعات دیگر را نیز در منوی اصلی به نمایش بگذارید.


طراحی منوی اصلی در فروشگاه اینترنتی-آریو وب

شما می‌توانید دسته‌بندی‌های مختلف از محصولات خود فارغ از این که اصلی باشد و یا فرعی و همچنین صفحات موضوعی فروشگاه مانند صفحه فروش ویژه را در منوی اصلی برای کاربران‌تان قرار دهید. برای این کار کافی است در بخش مدیریت دسته‌بندی‌ها و یا صفحات خود، گزینه نمایش در صفحه اصلی ( Include in top menu) را فعال نمایید.

علاوه بر آن، شما می‌توانید در قسمت تنظیمات عمومی و متفرقه که از مسیر پیکربندی ← تنظیمات قابل دسترسی است، برخی آیتم‌‌های منوی اصلی را به شکل مستقیم انتخاب نمایید.


آیتم های منوی اصلی در فروشگاه اینترنتی-آریو وب

   • پانویس

در حالت پیش‌فرض، پانویس یک فروشگاه اینترنتی بر مبنای پلتفرم ناپ کامرس لینک‌های مربوط به اطلاعات فروشگاه اینترنتی، خدمات مشتری و مدیریت اکانت مشتری را نمایش می‌دهد. این قسمت نیز به مانند منوی اصلی از طریق پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس قابل ویرایش و شخصی‌سازی می‌باشد.

به عنوان مثال، شما می‌توانید از طریق مسیر مدیریت محتوا ← صفحه‌ها، صفحات موضوعی فروشگاه اینترنتی خود را به پانویس اضافه نمایید.


پانویس فروشگاه اینترنتی-آریو وب

همچنین می‌توانید از قسمت تنظیمات عمومی و متفرقه پنل مدیریت فروشگاهی، آیتم‌های موجود در پانویس فروشگاه اینترنتی خود را تعیین نمایید. به عنوان مثال، می‌توانید نقشه سایت، نوار جستجو و گزینه تماس با ما را برای کاربران‌تان در این قسمت به نمایش بگذارید.


موارد موجود در فوتر فروشگاه اینترنتی-آریو وب

به علاوه، شما می‌توانید قسمت ما در شبکه‌های اجتماعی که در پانویس قرار دارد را نیز شخصی‌سازی نمایید. برای این کار، از قسمت تنظیمات عمومی و متفرقه، لینک شبکه‌های اجتماعی مرتبط با فروشگاه اینترنتی خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که برای نمایش این ستون در پانویس نیاز است که از مسیر پیکربندی ← تنظیمات ← تنظیمات اخبار، نمایش اخبار RSS را در پانویس فعال نمایید.


رسانه های اجتماعی در فوتر فروشگاه اینترنتی-آریو وب

دیگر نکته مهم درباره پانویس این که ستون خبرنامه معمولاً به شکل پیش‌فرض در این قسمت نمایش داده می‌شود. برای جلوگیری از این امر کافی است به مسیر پیکربندی ← تنظیمات ← تنظیمات مشتری بروید و عدم نمایش خبرنامه را از قسمت حساب کاربری انتخاب نمایید.


تنظیمات نمایش خبر نامه در پانویس فروشگاه اینترنتی-آریو وب

در انتها، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که عبارت Powered by nopCommerce بنا به رعایت قانون کپی‌رایت، قابل حذف نمودن از پانویس فروشگاه اینترنتی شما نیست و کاربران با کلیک بر روی این عبارت به وب‌سایت ناپ کامرس هدایت می‌شوند.

تنها در صورتی می‌توانید عبارت فوق را از پانویس فروشگاه اینترنتی خود حذف نمایید که کلید حذف‌کننده کپی‌رایت را از آدرس زیر خریداری نمایید:

https://www.nopcommerce.com/en/nopcommerce-copyright-removal-key

تنظیمات رسانه

تنظیمات مربوط به جزئیات رسانه‌های موجود در فروشگاه اینترنتی شما مانند اندازه تصاویر محصولات و یا آواتار کاربران، جزو سایر عناصر کلیدی در طراحی بهینه فروشگاه اینترنتی شما محسوب می‌شود.

برای تعریف تنظیمات رسانه فروشگاه اینترنتی خود از پنل مدیریت فروشگاهی، مسیر پیکربندی ← تنظیمات ← تنظیمات مدیا را دنبال نموده و وارد حالت پیشرفته شوید تا پنجره‌ای مطابق با شکل زیر باز گردد.


تنظیمات رسانه در فروشگاه اینترنتی-آریو وب

در قسمت عمومی شما می‌توانید تنظیمات زیر را اعمال نمایید:

  • تعیین محل ذخیره تصاویر و انتخاب بین پایگاه داده و یا فایل سیستم محلی
  • تعیین حداکثر اندازه تصویر در واحد پیکسل
  • فعال‌سازی قابلیت چند پوشه برای تصویر بند انگشتی ( Thumbnail)
  • تعیین کیفیت پیش‌فرض برای تصاویر بین 0 الی 100
  • بارگذاری تصاویر محصولات با استفاده از دیتابیس هش ( Hash)
  • فعال‌سازی قابلیت بزرگنمایی تصاویر

همچنین، در قسمت محصول می‌توانید تنظیمات زیر را درباره رسانه محصولات اعمال نمایید:

  • تعیین اندازه تصویر جزئیات محصول در واحد پیکسل
  • تعیین اندازه تصویر بند انگشتی کاتالوگ محصول در واحد پیکسل
  • تعیین اندازه تصویر بند انگشتی صفحه محصول در واحد پیکسل
  • اندازه تصویر محصولات مرتبط در واحد پیکسل

در نهایت، در قسمت دیگر صفحات می‌توانید تنظیمات زیر را اعمال نمایید:

  • تعیین اندازه تصویر بند انگشتی دسته‌های محصولات در واحد پیکسل
  • تعیین اندازه تصویر بند انگشتی تولید کننده در واحد پیکسل
  • تعیین اندازه تصویر بند انگشتی فروشنده در واحد پیکسل
  • تعیین اندازه تصویر بند انگشتی لیست علاقه‌مندی‌ها در واحد پیکسل
  • تعیین اندازه تصویر بند انگشتی سبد خرید کوچک در واحد پیکسل
  • تعیین اندازه تصویر آواتار کاربران در واحد پیکسل

لازم به ذکر است که صفحه مدیریت رسانه فروشگاه اینترنتی ناپ کامرس به شما اجازه پیکربندی چند فروشگاهی را نیز می‌دهد. به زبان ساده‌تر، شما با استفاده از پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس قادر هستید که تنظیمات رسانه‌ای را به صورت مجزا و یا به صورت یکجا بر روی تمامی فروشگاه‌های خود اعمال نمایید.

برای مشاوره رایگان کلیک نمایید


.کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزار هوشمند آریو میباشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است

  • بازگشت به بالا