مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
پنل مشتریان
پورتال مشتریان

افزودن دسته‌ها و محصولات

محصولات یک فروشگاه اینترنتی، ستون‌های اصلی آن را تشکیل می‌دهند. در نتیجه، مدیریت صحیح محصولات و تلاش در جهت ارائه مناسب آن‌ها از مهم‌ترین بخش‌های مدیریت فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شود. بیابید نحوه مدیریت محصولات را در پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس بررسی کنیم. با ما در آریو وب همراه باشید!


بروشور

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مدیریت محصولات، بروشور یا اطلاعات محصولات است. کاتالوگ محصولات به کاربران کمک می‌کند که تصمیم بگیرند آیا محصولات و یا خدمات ارائه شده توسط شما را تهیه کنند و یا خیر. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که محتوا و اطلاعات پیرامون محصولات خود را به خوبی و با کیفیت بالا برای کاربران ارائه می‌نمایید.

دیگر بخش‌های مهم مدیریت محصولات فروشگاه اینترنتی ناپ کامرس شامل افزودن محصولات و دسته‌ها، قرار دادن توضیحات مناسب برای کالاها، استفاده از تصاویر جذاب برای معرفی محصول و تعیین برچسب برای محصولات می‌باشد. هدف تمامی این کارها آن است که محصولات فروشگاه اینترنتی به خوبی برای مشتریان ارائه شوند.

مثالی از طراحی کاتالوگ در پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس

در این بخش می‌خواهیم در قالب یک مثال از فروشگاه اینترنتی اسباب‌بازی، نکاتی را برای طراحی هر چه بهتر یک کاتالوگ یا بروشور برای مشتریان فروشگاه اینترنتی شما آموزش دهیم.

برای آن که مشتریان به راحتی بتوانند محصولات مد نظر خود را بیابند، محصولات فروشگاه اینترنتی خود را به دسته‌های معین تقسیم کنید. برای این کار، دقت کنید که باید دسته‌بندی‌ها را به گونه‌ای تعریف نمایید که محصولات هر گروه را به شکل واضح و متمایز از سایر گروه‌ها نمایش دهند.

به عنوان مثال، در شکل زیر می‌بینید که با انتخاب دسته خردسالان فقط اسباب‌بازی‌های مناسب این رده سنی به کاربران نمایش داده می‌شود.

طراحی کاتالوگ در پنل مدیریت فروشگاه ناپ کامرس-آریو وب

برای افزودن یک دسته، کافی است در پنل مدیریت فروشگاهی ناپ کامرس، وارد بخش بروشور ( Catalog) شده و سپس گزینه دسته‌ها ( Categories) را انتخاب نمایید.

به علاوه، از زیردسته‌ها ( Subcategories) نیز می‌توانید برای تقسیم یک دسته کلی به دسته‌های کوچک‌تر بهره ببرید. برای این کار می‌توانید به مانند شکل زیر، از قسمت دسته پدر ( Parent category) ، دسته بزرگ‌تر را انتخاب نموده و زیردسته مد نظر خود را تعریف کنید.

افزونه انواع دسته بندی در فروشگاه ناپ کامرس-آریو وب

دیگر نکته مهم این که بهتر است دسته‌های پرطرفدار محصولات خود را در منوی اصلی و یا در صفحه اصلی قرار دهید. برای این منظور وارد قسمت ویرایش دسته مورد نظر خود شوید و با تغییر حالت عادی به حالت پیشرفته، گزینه مناسب را فعال نمایید.

ویرایش دسته در فروشگاه ناپ کامرس-آریو وب

در نهایت، برای طراحی هرچه منعطف‌تر و کاربرپسندتر فروشگاه اینترنتی خود می‌توانید به کاربران اجازه دهید که اندازه صفحه را انتخاب نمایند و یا بر اساس فیلترهای مختلف، در بین محصولات هر دسته جستجو کنند. تنظیمات مربوط به این موارد نیز طبق شکل فوق، در حالت پیشرفته و در قسمت ویرایش دسته‌ها قرار داده شده است.

برای مشاوره رایگان کلیک نمایید


.کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزار هوشمند آریو میباشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است

  • بازگشت به بالا