مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تفاوت ووکامرس و ناپ کامرس

مهدیه شهبانی
تفاوت ووکامرس و ناپ کامرس 0

امروزه افراد بسیاری سعی دارند از طریق اینترنت کسب درآمد داشته باشند. راه‌اندازی یک تجارت الکترونیک به تحقیق، تلاش و زمان نیاز دارد. یکی از مهم‌ترین مواردی که برای راه‌اندازی یک تجارت الکترونیک باید مورد تحقیق قرار بگیرد نوع پلتفرمی است که برای فروشگاه آنلاین خود استفاده خواهید کرد. با این حال، برای یافتن گزینۀ مناسب‌تر، باید نیازها و اهداف کسب و کار خود را نیز در نظر بگیرید. پلتفرم‌های گوناگونی برای راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای اینترنتی به وجود آمدند که هر کدام ضعف‌ها و نقاط قوتی دارند، برخی برای تجارت‌های بزرگ و برخی هم برای کسب‌و‌کارهای نوپا و کوچک مناسب‌اند.

با این حال، برای یافتن گزینه‌ای که برای شما مناسب‌تر باشد، باید نیازها و اهداف کسب و کار خود را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر می‌خواهید اشتراک بفروشید، به پلتفرمی نیاز دارید که از محصولات تکرارشونده پشتیبانی کند. یا اگر می‌خواهید محصولات خاصی را اجاره کنید، باید پلتفرمی را انتخاب کنید که از محصولات اجاره‌ای پشتیبانی می‌کند.

با توجه به اینکه ارزیابی ویژگی‌ها و قابلیت‌های یک پلتفرم می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد. ما یک نمای کلی از nopCommerce و WooCommerce را به شما ارائه خواهیم داد. ما در این مقاله معماری، ویژگی‌ها، افزونه‌ها و موارد دیگر را مورد بحث قرار خواهیم داد تا شما راحت‌تر بتوانید تصمیم بگیرید که کدام پلتفرم برای کسب و کار شما مناسب‌تر است.

بهترین گزینه برای فروشگاه اینترنتی کدام است؟ ووکامرس یا ناپ کامرس؟

اگر تصمیم دارید با WooCommerce کار کنید، باید افزونه‌هایی را خریداری کنید تا عملکرد مورد نیاز خود را به دست آورید و قیمت این افزونه‌ها می‌تواند از رایگان تا صدها دلار متغیر باشد. وقتی برنامه نویسان مختلفی دارید که کدهای مختلفی را برای پلاگین‌های مختلف می‌نویسند، با توجه به استانداردهای کیفیت متفاوتی که این افزونه‌ها دارند همیشه به خوبی با هم کار نمی‌کنند و اگر مشکلی پیش بیاید، باید با فروشندگان مختلف برای رفع مشکلات هماهنگ کنید.

همان‌طور که قبلاً اشاره شد، هرچه افزونه‌های بیشتری به سایت اضافه کنید، سرعت فروشگاه شما کندتر می‌شود. مسائل امنیتی را هم نباید نادیده گرفت. افزونه‌های وردپرسی یکی از مهم‌ترین منابع آسیب پذیر این پلتفرم هستند. در مقابل، ASP.NET Core، پلتفرمی که nopCommerce بر روی آن توسعه یافته است، در حال حاضر سطح امنیتی داخلی بالایی را در سطح این پلتفرم ارائه می‌کند.

همچنین ناپ کامرس برای سایت‌های فروشگاهی و کسب و کارهای بزرگ آنلاین که روز به روز در حال توسعه و گسترش هستند امکانات ویژه‌ای دارد که آن را از ووکامرس کارآمدتر و محبوب‌تر می‌کند و اگر در آینده قصد گسترش فروشگاه خود را دارید بدون هیچ تردیدی سراغ ناپ کامرس بروید تا در آینده مجبور نباشید برای مهاجرت از ووکامرس به ناپ کامرس هزینه‌های اضافی زیادی پرداخت کنید.

ناپ کامرس (NopCommerce)

ناپ‌کامرس یک پلتفرم تجارت الکترونیک منبع باز است که برای مشاغل با هر اندازه‌ای مناسب است. از فروشگاه‌های اینترنتی کوچک تا خرده‌فروشی‌های چند فروشگاهی در سطح شرکتی. این پلتفرم بر روی آخرین چارچوبASP.NET Core ساخته شده است که یکی از محبوب‌ترین، قوی‌ترین و کارآمدترین چارچوب‌های متن باز است و توسط تیم ASP.NET در مایکروسافت پشتیبانی می‌شود.

متن باز ناپ‌کامرس جامعه محور و به‌طور فعال در حال توسعه است و ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدیدی به طور مداوم به آن اضافه می‌شود. از نظر امنیتی یکی از امن‌ترین پلتفرم‌های تجارت الکترونیک موجود است به‌طوری که هیچ گزارشی از نقص امنیتی در آن وجود نداشته است. برای معرفی بهتر ناپ کامرس به موارد زیر توجه کنید:

ناپ کامرس-آریووب

معماری و فناوری ناپ کامرس

ASP.NET Core

ناپ کامرس بر روی جدیدترین ASP.NET Core ساخته شده است یعنی این پلتفرم در پایه آن، یکی از محبوب‌ترین، قوی‌ترین، مقیاس‌پذیرترین ماژولار و کارآمدترین چارچوب‌های متن باز است که توسط تیم ASP.NET در مایکروسافت پشتیبانی می‌شود.

متن باز

NopCommerce جامعه محور است، یعنی از قدرت و کار بسیاری از توسعه دهندگان و شرکت‌ها استفاده می‌کند. به این ترتیب nopCommerce به طور فعال در حال توسعه است و ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدیدی به طور مداوم به آن اضافه می‌شود.

معماری قابل توسعه

تم‌ها و پلاگین‌ها را می‌توان به راحتی و بدون هیچ گونه تداخلی با معماری اصلی پلتفرم توسعه داد. این یعنی یک راه آسان و ساختار یافته برای گسترش پلتفرم با هر قابلیتی که نیاز دارید وجود دارد.

امنیت

nopCommerce به عنوان یک برنامه ASP.NET CORE، یکی از امن‌ترین پلتفرم‌های تجارت الکترونیک موجود است که در 10 سال فعالیت خود، حتی یک نقص امنیتی از آن گزارش نشده است.

پلاگین RESTful API

این پلاگین به شما امکان می‌دهد از طریق یک HTTP REST API با کاربری آسان به داده‌های وب سایت nopCommerce خود (مشتریان، محصولات، سفارشات و...) دسترسی داشته باشید و مدیریت کنید. پلاگین RESTful API توسط Nop-Templates توسعه یافته است.

تم‌ها و قالب‌های ناپ کامرس

بدیهی است که کاربران در نگاه اول، فروشگاه شما را با طراحی آن قضاوت خواهند کرد. اگر از پلتفرم ناپ کامرس استفاده می‌کنید دیگر نباید نگران این قضیه باشید. NopCommerce طیف گسترده‌ای از تم‌های عالی را به شما ارائه می‌دهد. تنوع قالب‌های ناپ کامرس به شما فرصت بسیار بهتری برای یافتنتم مناسب برای فروشگاه خود می‌دهد. می‌توانید قالبی را پیدا کنید که به طور خاص برای نوع محصولاتی که ارائه می‌کنید ساخته شده است؛ لوازم الکترونیکی، لباس، لوازم ورزشی، جواهرات، محصولات زیبایی، اسباب بازی، دکوراسیون منزل و... یا موردی که با هویت برند شما مطابقت داشته باشد و تمام قابلیت‌هایی را که برای اجرای موفقیت آمیز کسب و کار آنلاین خود نیاز دارید را به شما ارائه می‌دهد.

جدای از طراحی، قابلیت‌ها و هزینه آن، یک نکته دیگر نیز وجود دارد که باید هنگام انتخابتم برای فروشگاه خود در نظر بگیرید این که آن قالب با نسخه nopCommerce شما سازگار باشد. با این حال، به خاطر داشته باشید که حتی اگر یکتم پیشرفته خریداری کنید، ممکن است همچنان نیاز به خرید افزونه‌های اضافی داشته باشید. نگران نباشید افزونه‌های بسیار زیادی در بازار nopCommerce وجود دارد.

پلاگین‌های ناپ کامرس

بیش از 1500 افزونه در بازار nopCommerce وجود دارد که به 8 دسته تقسیم می‌شوند:

 • بسته‌های زبان
 • ماژول‌های پرداخت
 • رابط کاربری و ابزارک‌ها
 • حمل و نقل و تحویل
 • بازاریابی و فروش
 • مدیریت
 • مشتریان
 • امنیت

شما می‌توانید برای هر موردی، افزونه‌ای پیدا کنید؛ بهبودهای پرداخت، انجام سفارش، مدیریت تخفیف و تبلیغات، مدیریت محتوا یا محصول، بازاریابی مجدد، بازیابی سبد خرید رها شده، SEO، ابزارهای اتوماسیون ایمیل مانند استوراکل و...

علاوه بر این، اگر افزونه‌ای را پیدا نکردید که بتواند نیازهای شما را برآورده کند، می‌توانید به یک متخصص معتبر nopCommerce یا یک توسعه دهنده دات نت مراجعه کنید، آنها می‌توانند یک افزونه سفارشی برای فروشگاه شما بسازند.

پلاگین های ناپ کامرس-آریووب

ویژگی‌های ناپ کامرس

پشتیبانی چند فروشگاهی

با ناپ کامرس می‌توانید به تعداد دلخواه فروشگاه ایجاد و پیکربندی کنید. همه فروشگاه‌ها یک پایگاه داده مشترک دارند، بنابراین به راحتی می‌توان آنها را مدیریت کرد. علاوه بر این، مشتریان شما می‌توانند با یک‌بار احراز هویت در سایت فروشگاه به همه آنها وارد شوند و به طرز قابل توجهی تجربه کاربری آنها را بهبود ببخشند.

پشتیبانی چند فروشنده‌ای

شما می‌توانید یک فروشگاه ایجاد کنید که در آن چندین فروشنده بتوانند محصولات خود را در وب سایت شما بفروشند.

پورتال مدیریت واحد با طراحی واکنش گرا

با طراحی واکنش گرا، به راحتی می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را از دفتر کار خود یا در حال حرکت مدیریت کنید.

طراحی واکنش گرا برای فضای عمومی فروشگاه شما

مردم معمولا در شرایط و موقعیت‌های مختلف فروشگاه‌های اینترنتی را با تلفن‌های همراه خود جستجو کرده و خرید آنلاین انجام می‌دهند. طراحی واکنش گرا به مشتریان‌ شما کمک می‌کند تا در دستگاه‌های الکترونیکی غیر از رایانه مانند موبایل، به فروشگاه اینترنتی شما دسترسی داشته باشند.

پشتیبانی چند زبانه

پشتیبانی چند زبانه از جمله پشتیبانی از RTL (راست به چپ) باعث می شود تا کاربران از سراسر جهان فروشگاه شما را بشناسند.

پشتیبانی از تگ‌های سئو

پشتیبانی از تگ‌های سئو در پلتفرم‌های ناپ کامرس، فروشگاه شما را برای موتورهای جستجو بهینه‌تر می‌کند همچنین با پشتیبانی از نقشه سایت اطلاعاتی در مورد صفحات فروشگاه اینترنتی شما به موتورهای جستجو می‌دهد.

برنامه وفاداری

برنامه وفاداری مبتنی بر تخفیف، پاداش و هدیه به شما کمک می‌کند تا روابط طولانی مدت و ارزشمندی با مشتریان خود ایجاد کنید.

تسویه حساب ناشناس

گاهی ممکن است خریدار برای اولین بار وارد سایت شما شده و برای خرید عجله داشته باشد و برای ثبت نام در وب سایت شما وقت نداشته باشد، nopCommerce در این صورت امکان پرداخت بدون ثبت نام را به مشتریان ارائه می‌دهد.

پیکربندی مالیات با پشتیبانی مالیات بر ارزش افزوده

این امکان برای مشتریانی که در کشورهایی زندگی می‌کنند که در آن مالیات بر ارزش افزوده اعمال می‌شود، مفید خواهد بود.

گزینه‌های پرداخت اضافی

وجود گزینه‌های پرداخت اضافی از جمله کارت اعتباری، پرداخت در محل و...

ادغام با Microsoft Azure

شما می‌توانید فروشگاه آنلاین خود را مستقیماً در ابر Microsoft Azure بسازید و اجرا کنید.

محصولات اجاره‌ای

صاحبان فروشگاه‌ها نه تنها می‌توانند محصولات را بفروشند بلکه می توانند آنها را اجاره کنند.

محصولات مرتبط

مشتریان می‌توانند علاوه بر محصولاتی که قصد خرید آن را دارند محصولات مشابه آن را هم ببینند و کالای مورد پسند خود را انتخاب کنند.

علاوه بر ویژگی‌های بالا ناپ کامرس ویژگی‌های بسیار زیادی دارد که یک فروشگاه اینترنتی کامل و بی‌نقص را به شما ارائه می‌دهد. ویژگی‌هایی مانند محصولات دانلودی، امکان ایجاد کمپین‌های بازاریابی، انواع روش‌های تخفیف برای مشتریان، اتصال به سیستم‌های حسابداری، پشتیبانی چند ارزی، مطابقت با GDPR، ادغام با گوگل آنالیتیکس، ادغام با بیش از 50 درگاه پرداخت، محصولات تکراری و...

توجه داشته باشید که از آنجایی که پلتفرم ناپ کامرس یک پلتفرم منبع باز است، به راحتی می‌توانید ویژگی‌های سفارشی پیشرفته‌تری را به فروشگاه خود اضافه کنید. همچنین می‌توانید ظاهر وب‌سایت خود را کاملاً سفارشی کنید به طوری که کاملا با هویت برند شما مطابقت داشته باشد.

ناپ کامرس برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

اگر به دنبال یک پلتفرم تجارت الکترونیکی منبع باز مبتنی بر دات نت هستید، nopCommerceگزینه بسیار مناسبی است. ناپ کامرس دارای ویژگی‌های داخلی شگفت انگیزی است که کاملاً قابل تنظیم و یکی از مقرون به صرفه‌ترین انتخاب‌ها است.

علاوه بر این، توسعه دهندگان وب می‌توانند از آخرین فناوری ASP.NET CORE برای ایجاد وب سایت‌های تجارت الکترونیک بسیار پیچیده استفاده کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید یک توسعه دهنده خبره دات نت باشید تا بتوانید فروشگاه آنلاین خود را در nopCommerce بسازید. NopCommerce به شدت توسط جامعه و شرکای خود پشتیبانی می‌شود. صدها متخصص حرفه‌ای وجود دارند که می‌توانید با آنها کار کنید. همه آنها نصب و راه اندازی فروشگاه شما را به عنوان بخشی از خدمات خود ارائه می‌دهند.

ووکامرس (WooCommerce)

ووکامرس یکی از بهترین افزونه‌های تجارت الکترونیک برای وردپرس است که به ایجاد و مدیریت یک فروشگاه آنلاین کمک می‌کند. این پلتفرم برخی از ویژگی‌های عمومی یک فروشگاه را در خود جای داده است. کاربر وردپرس مطمئناً نمی‌تواند به جز ووکامرس، گزینهٔ بهتری برای ساخت وب‌سایت تجارت الکترونیک خود پیدا کند. دلیل اصلی این امر این است که ووکامرس به صراحت برای وردپرس ایجاد شده است پس به‌گونه‌ای طراحی شده که با وب‌سایت در حال کار او مطابقت دارد.

معماری و فناوری ووکامرس

معماری ووکامرس مبتنی بر PHPWooCommerce برای CMS وردپرس توسعه داده شده است. API.WooCommerce را می‌توان به طور یکپارچه با سیستم‌های شخص ثالث از طریق API خود ادغام کرد، که امکان مشاهده، ایجاد، حذف یا به روز رسانی همه نهادهای WooCommerce مانند محصولات، مشتریان، سفارشات و غیره را فراهم می‌کند.

ووکامرس-آریووب

تم‌ها و قالب‌های ووکامرس

برخلاف nopCommerce، پلتفرم WooCommerce فقط تم‌های رسمی را ارائه می‌دهد. تم‌هایی که به طور خاص برای صنایع مختلف طراحی شده‌اند. مثلا اگر شما لوازم اداری می‌فروشید یک تم خاص برای این منظور وجود دارد. همین امر در مورد لوازم هنری و صنایع دستی، غذاهای ارگانیک، جواهرات، بازی‌های ویدیویی، کتاب، اسباب‌بازی، سخت‌افزار پیشرفته، داروسازی، دکوراسیون منزل، لباس‌ها و... نیز صدق می‌کند.

پلاگین‌های ووکامرس

پلاگین‌های ووکامرس به 6 دسته تقسیم می‌شوند:

 • بهبودها
 • بازار یابی
 • مبلغ پرداختی
 • نوع محصول
 • حمل دریایی
 • مدیریت فروشگاه

علاوه بر این، 21 زیرمجموعه وجود دارد تا بتوانید به راحتی آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید. برخی از دسته‌ها و زیرمجموعه‌های مهم‌تر عبارت است از:

نوع محصول: علاوه بر محصولات فیزیکی و دیجیتال، با این افزونه‌ها، می‌توانید انواع محصولات پیچیده‌تری مانند اشتراک، رزرو و قرار ملاقات را بفروشید.

موجودی و تکمیل: برنامه‌های افزودنی که می‌توانند به شما در مدیریت سطوح سهام و سفارش‌ها کمک کنند. علاوه بر این، برنامه‌های افزودنی وجود دارد که فاکتورها را چاپ می‌کند و به‌طور خودکار برای شرکای dropshipping شما ایمیل می‌فرستد.

ویژگی‌های سبد خرید و پرداخت: با افزونه‌های این دسته، می‌توانید ویژگی پرداخت یک صفحه‌ای را به فروشگاه خود اضافه کنید، ورود به شبکه اجتماعی را فعال کنید، و موارد بسیاری دیگر.

مبلغ پرداختی: Stripe، Square، PayPal، 2Checkout و 8 صفحه دیگر از درگاه‌های پرداخت در این دسته موجود هستند.

اجتماعی: در این دسته می‌توانید افزونه‌هایی را بیابید که فروشگاه شما را با فیس‌بوک یا اینستاگرام ادغام می‌کنند.

پست الکترونیک: در اینجا می‌توانید افزونه‌هایی را بیابید که به شما کمک می‌کند با پست الکترونیک و روش‌های ایمیلی با مشتریان خود در تعامل باشید.

گزارش نویسی: در اینجا می‌توانید برنامه‌هایی را بیابید که فروشگاه شما را با Google Analytics و KissMetrics یکپارچه می‌کنند. همچنین می‌توانید افزونه‌هایی برای ردیابی و تقسیم‌بندی مشتری و بسیاری موارد دیگر پیدا کنید.

ویژگی‌های ووکامرس

پلتفرم ووکامرس نسبت به غول پلتفرم ناپ کامرس ویژگی‌های کمتری دارد. در اینجا برخی از ویژگی‌های معمول یک پلتفرم ووکامرس را برای شما بیان می‌کنیم.

 • قابل تنظیم بودن ویترین فروشگاه.
 • ویژگی‌های CMS داخلی مانند قالب‌های ایمیل، ابزارهای سئو، امکان افزودن محصولات به پست‌های وبلاگ و موارد دیگر.
 • پشتیبانی از محصولات فیزیکی و دیجیتالی
 • ماژول مدیریت موجودی پیشرفته که به شما امکان می‌دهد به راحتی سطوح موجودی را ردیابی کنید، در صورت لغو سفارش، موجودی را نگه دارید، اقلام موجود را مخفی کنید و موارد دیگر. همچنین اعلان‌هایی برای محصولات کم‌فروش و بدون موجودی دریافت خواهید کرد.
 • پشتیبانی چند ارزی. شما می‌توانید واحد پول فروشگاه خود را با توجه به موقعیت جغرافیایی خود تنظیم کنید.
 • گزینه‌های پرداخت سریع از جمله تسویه حساب ناشناس.
 • پیکربندی مالیات با پشتیبانی موقعیت جغرافیایی. هنگام محاسبه مالیات می‌توان موقعیت جغرافیایی مشتری را در نظر گرفت.
 • گزینه های پرداخت چندگانه از جمله کارت اعتباری، PayPal، Stripe، پول نقد هنگام تحویل و...

ووکامرس برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

اگر در حال حاضر یک وب‌سایت وردپرس دارید و در حال بررسی امکان فروش آنلاین محصولات هستید، WooCommerce مناسب‌ترین گزینه است یا اگر یک توسعه دهنده PHP با تجربه هستید ووکامرس به جای دیگر پلتفرم‌ها می‌تواند گزینه بهتری باشد. توجه داشته باشید اگر صاحب یک کسب و کار بزرگ هستید یا در آینده قصد توسعه و گسترش فروشگاه خود را دارید و به فکر یک فروشگاه اینترنتی برای شروع کسب‌وکار آنلاین خود هستید ووکامرس نمی‌تواند به شما کمک کند زیرا توانایی و قدرت چندانی برای مدیریت فروشگاه‌های بزرگ با امکانات ویژه را ندارد. برای این کار ناپ کامرس می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای شما باشد.

تفاوت طراحی سایت فروشگاهی با ناپ کامرس و ووکامرس در چیست؟

ناپ‌کامرس قالب‌های از پیش تعیین‌شده زیادی ندارد اما همین تعداد از نظر ظاهر و بهینه‌سازی کیفیت و قابلیت سفارش سازی بالایی دارد که می‌توان مطابق با سلیقهٔ مشتری چینش شود. قالب‌های ناپ‌کامرس از لحاظ سئو بسیار بهینه است و تداخلی بین قالب‌ها و پلاگین‌های آن وجود ندارد.

تمامی افزونه‌ها در ناپ‌کامرس با استفاده از آخرین فناوری.NET core ایجاد شده است که همین امر باعث افزایش امنیت فروشگاه‌های ایجاد شده می‌شود. اما در ووکامرس نمی‌توان چنین بحثی را مطرح کرد. هر چه تعداد افزونه‌های استفاده شده در یک فروشگاه اینترنتی افزایش یابد، سرعت فروشگاه کاهش خواهد یافت. فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد شده توسط فروشگاه ساز ووکامرس دارای قابلیت‌ها و ابزارهای کمتری به نسبت فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد شده توسط فروشگاه ساز ناپ‌کامرس هستند که همین امر باعث می‌شود صاحبان فروشگاه‌ها نیاز به نصب تعداد بیشتری افزونه بر روی فروشگاه‌های خود داشته باشند. نصب افزونه بیشتر نیز به معنی افزایش هزینه نیز است.

ناپ‌کامرس برای تمامی تجارت‌ها مناسب است و در بین برنامه نویسان به علت قابلیت‌هایی که دارد بسیار محبوب است. کار با ناپ کامرس علاوه بر اینکه بسیار آسان‌تر از ووکامرس است با اضافه شدن محصولات، مشتریان و بازدید بیشتر شاهد سرعت بالای سایت نیز خواهید بود. اما اگر کار اصلی فروشگاه اینترنتی انتشار و وبلاگ نویسی و مدیریت محتواست احتمالاً استفاده از ووکامرس می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

ووکامرس در مواردی کم و کاستی‌های زیادی دارد و قابلیت رقابت با ناپ‌کامرس را ندارد و برای کسب و کارهای کوچک مناسب است. اما امکاناتی مانند کنترل موجودی محصولات، مدیریت مشتریان، پیگیری و مدیریت سفارشات و فرایندها، گزارشات و... را با امکانات تقریباً ساده در اختیار ما قرار می‌دهد.

با نکاتی که در بالا ذکر کردیم، می‌توان گفت که ناپ کامرس سیستمی حرفه‌ای و قدرتمند است که برای تجارت‌های متوسط تا بزرگ مناسب است. به علت توانایی‌های بالایی که دارد، پلتفرمی محبوب به ویژه برای برنامه نویسان است. ناپ کامرس همچنین این اطمینان را به کاربر می‌دهد که با افزوده شدن تعداد محصولات، مشتریان و بازدید، همچنان شاهد نهایت سرعت و کیفیت آن خواهد بود و با یک بار راه‌اندازی، مطمئن می‌شود که در میانه راه مجبور به عوض کردن پلتفرم نخواهد شد و مشکلی نخواهد داشت. در کسب و کارهای کوچک اگر قصد توسعهٔ آن وجود نداشته باشد، ووکامرس گزینه خوبی است.

تفاوت پلتفرم‌های ووکامرس و ناپ کامرس در چیست؟-آریو وب

سخن پایانی درباره تفاوت ووکامرس و ناپ کامرس

انتخاب پلتفرم تجارت الکترونیکی مناسب برای ایجاد فروشگاه آنلاین، کلید موفقیت شماست. اما این یک کار بسیار پیچیده و زمان‌بر است. در این مقاله برای سهولت در کار شما، تفاوت‌ها و شباهت‌های اساسی بین nopCommerce و WooCommerce را بیان کرده‌ایم. به طور خلاصه، بزرگ‌ترین تفاوت بین nopCommerce و WooCommerce زبان برنامه نویسی است که پلتفرم‌ها بر روی آن ساخته شده‌اند. nopCommerce مبتنی بر NET. است، در حالی که WooCommerce مبتنی بر PHP است. nopCommerce از چند فروشگاه و چند فروشنده پشتیبانی می‌کند، در حالی که WooCommerce این‌طور نیست. اگر می‌خواهید چنین ویژگی‌هایی را به فروشگاه ووکامرس خود اضافه کنید، باید افزونه یا پلاگینی خریداری کنید که از آنها پشتیبانی کند. مهم‌ترین شباهت بین nopCommerce و WooCommerce این است که هر دو پلتفرم منبع باز هستند و به شدت توسط جوامع آنلاین خود پشتیبانی می‌شوند. با این حال اگر با دقت این مقاله را مطالعه کرده باشید احتمالاً وسوسه شده‌اید تا پلتفرم بی‌نظیر ناپ کامرس را بیشتر بشناسید. شرکت آریو با تکیه بر این پلتفرم قدرتمند فروشگاه‌های آنلاین موفق بسیاری را روانه دنیای رقابت آنلاین کرده است. اگر برای شروع و ادامه کسب و کارتان به پلتفرم ناپ کامرس فکر می‌کنید می‌توانید با مشاوران باتجربه ما در آریو وب مشورت کنید تا با جهان بی‌نظیر این پلتفرم قدرتمند بیشتر آشنا شوید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.


برای مشاوره رایگان کلیک نمایید

Print
رتبه بندی این مطلب:
5/0
0رأی موافق 0رأی مخالف

نظر

شما در پاسخ به

نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
لطفا یک نظری بنویسید
افزودن نظر
مشاوره رایگان با تیم فروش حرفه ای آریووب
021-91015160 | گفتگو در واتس اپ | گفتگو در تلگرام

.کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزار هوشمند آریو میباشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است

Empty
Click + to add content
 • بازگشت به بالا