مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
پنل مشتریان
پورتال مشتریان

چگونه یک سایت جذاب داشته باشیم؟

ادمین آریو
چگونه یک سایت جذاب داشته باشیم؟ 0

با توجه به اینکه روزانه میلیاردها جستجو در گوگل انجام می‌شود و رقابت برای کسب و کار بیشتر و شدیدتر می‌شود، ضروری است که وب سایتی داشته باشید که بتواند تأثیری قوی بر مشتریان بالقوه بگذارد. کاربران وقتی وارد سایتی می‌شوند در همان لحظات ابتدای ورود به آن تصمیم می‌گیرند که می‌خواهند در سایت بمانند یا خیر. قطعاً یک وب‌ سایت با ظاهری چشمگیر و محتوای با کیفیت ترافیک روزانه زیادی را به سمت خود می‌کشاند. در اینجا سعی داریم ویژگی‌های یک سایت جذاب، خاص و موفق را برای شما شرح دهیم.

از نام دامنه جذاب برای سایت خود استفاده کنید

یک نام دامنه جذاب و خاص، تأثیر بسزایی در دیده شدن وب سایت شما دارد. اصلاً نیاز نیست که نام کامل کسب و کار خود را در دامنه قرار دهید؛ زیرا این کار شاید باعث شود نام سایت شما به سختی خوانده شود یا موجب بدخوانی آن توسط کاربران شود؛ پس استفاده از یک نام کوتاه و جذاب برای دامنه سایت می‌تواند تا حدود زیادی نظر کاربران را به سایت شما جلب کند.

از نام دامنه جذاب برای سایت خود استفاده کنید-آریووب

از دید یک کاربر به سایت خود نگاه کنید

سعی کنید وب سایت خود را از دید یک کاربر بسنجید. فرض کنید مشتری محصول خود هستید و برای خرید اینترنتی وارد وب سایت خود شدید. آیا از گرافیک، رنگ و طراحی سایت خود لذت می‌برید؟ آیا در سایت به راحتی چیزی را که می‌خواهید پیدا می‌کنید؟ آیا تمام چیزهایی که می‌خواهید به راحتی به آن دسترسی دارید؟ آیا فکر می‌کنید از گذراندن وقت در این سایت راضی هستید؟ آیا تصاویر سایت کیفیت لازم را دارند؟ آیا از قیمت‌ها راضی هستید؟ آیا به راحتی می‌توانید محصولی را که انتخاب کرده‌اید در سبد خریدتان قرار دهید و مبلغ آن را پرداخت کنید؟ آیا محتوای سایت این اطمینان را به شما می‌دهد که فروشگاه درستی را برای خرید انتخاب کرده‌اید؟ آیا برای دفعات بعدی هم تمایل دارید از این سایت خرید کنید؟ آیا دوست دارید به عنوان یک مشتری که از خرید خود رضایت داشته در قسمت نظرات کاربران، نظرات خود را بنویسید؟ آیا از اسم سایت، لوگو و نحوه نمایش محصولات خوشتان می‌آید؟ آیا بعد از خرید، این سایت را به دوستانتان هم پیشنهاد می‌دهید؟

و سؤالات متعدد دیگر که پاسخ هر کدام از آن‌ها و رفع نواقص مشخص شده کمک می‌کند سایتی با کیفیت و خاص و جذاب را به مشتریان عرضه کنید.

سایت را بیش از حد شلوغ نکنید

بسیار مهم که سایت شما ذهن کاربران را گیج، خسته و آشفته نکند. استفاده از آگهی‌های تبلیغاتی، نمادها و موارد اضافی بیش از اندازه و شلوغ شدن تمام فضاهای خالی سایت، همهمه‌ای را در سایت شما ایجاد می‌کند و تمرکز مشتریانی که وارد سایتتان می‌شود را بر هم می‌زند. البته فقط با پر کردن این فضاها نیست که شکل شلوغی به سایت خود می‌دهید؛ بلکه استفاده از ترکیب‌های رنگی نادرست نیز می‌تواند تصویر شلوغی را در ذهن کاربران ایجاد کند. در استفاده درست از رنگ‌های مختلف کنار هم دقت داشته باشید. از تعداد رنگ‌های کمتر و مکمل استفاده کنید. این امر نه تنها مانع از این می‌شود که سایتتان پرازدحام به نظر برسد؛ بلکه نمایی جذاب و خاص هم به ظاهر آن می‌دهد. در واقع استفاده از رنگ‌های مکمل در طراحی سایت، به ارزش بصری وب سایت شما می‌افزاید.

سایت را بیش از حد شلوغ نکنید-آریووب

به انتخاب فونت مناسب برای سایت اهمیت دهید

انتخاب یک فونت مناسب برای متن به اندازه اطلاعاتی که قرار است در سایتتان قرار دهید مهم است. فونت‌ها بخشی از طراحی هستند و اغلب فکر زیادی در مورد آن نمی‌شود. قبل از هر چیز فونت‌ها باید خوانا باشند، فونت‌های فانتزی هرچند که که زیبا هستند اما همیشه برای استفاده یک سایت ایده آل نیستند. همچنین برای استفاده از چند فونت باید فونت‌هایی انتخاب شوند که مکمل یکدیگر هستند یا آن‌هایی که به یک خانواده فونت تعلق دارند انتخاب شوند. برجسته کردن واژه‌های مهم و کلمات خاص به جلب توجه به اطلاعات مهم موجود در سایت کمک می‌کند.

به تمام جزئیات سایت هویت برند بدهید

بسیار مهم است که سایت در همه صفحات ظاهر شرکتی یکسانی داشته باشد. به این معنا که لوگو، رنگ و شناسه برند شما در صفحات فروشگاه در ذهن افراد نقش ببندد و یکدستی خاصی به طراحی وب سایت شما بدهد. لوگو یکی از اولین مواردی است که افراد در بدو ورود به یک سایت به آن توجه می‌کنند. این یک عنصر در تمام صفحات سایت شما است که به عنوان یک جزء تأثیرگذار خواهد بود. لوگو در واقع امضای سایت شماست. ارسال محصولات شما با کیفیت بالا و لگوی خاصی که در سایت و بعد از آن روی بسته‌بندی محصول هنگام ارسال قرار می‌گیرد، نظم و دقت و خوش سلیقگی خاصی به ذهن مشتریانتان القا می‌کند.

با محدودیت‌های خود کار کنید

اگر نمی‌توانید یک طراح وب حرفه‌ای استخدام کنید، می‌توانید از قالب‌های زیبا و ساده استفاده کنید تا طرحی ایجاد کنید که کاربردی و مؤثر باشد و از این نترسید که وب سایت شما خیلی ساده به نظر برسد؛ قطعاً با گذشت زمان می‌توانید نیازهای بعدی بسیاری را در آن بگنجانید و موارد بسیاری را به آن اضافه کنید، مواردی که به سلیقه شما و کاربرانتان نزدیک باشد. به طور قطع تدریج مشتریان شما با رشد سایتتان بیشتر خواهد شد.

با محدودیت‌های خود کار کنید-آریووب

سرعت بارگذاری صفحات زیر 4 ثانیه باشد

سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما می‌تواند تعیین کننده این باشد که کاربر از چاووش در سایت شما لذت می‌برد یا نه و اگر مدت زمان آن زیر 4 ثانیه باشد قطعاً برای مخاطب جذاب خواهد بود چرا که راحت‌تر به هدفش می‌رسد و از جستجو در سایت احساس راحتی بیشتری می‌کند. استفاده از عکس‌ها و فایل‌های با حجم بالا ممکن است سرعت بارگذاری سایت شما را کاهش دهد پس در انتخاب فایل‌هایی که هم کیفیت مناسب و هم حجم نرمال داشته باشند دقت کنید.

محتوای با کیفیت و منحصر به فرد داشته باشید

اگر تمام نکات ایجاد یک سایت خاص و جذاب را رعایت کرده باشید ولی محتوای کامل و باکیفیتی ارائه ندهید مسلماً کاربران را مأیوس خواهید کرد. وجود یک محتوای خوب و با کیفیت تا حد زیادی می‌تواند کاربران را در سایت شما نگه دارد. البته نوشتن محتوای کامل، جامع، با کیفیت و منحصر به فرد کار ساده‌ای نیست و نیاز به مهارت دارد.

محتوای با کیفیت و منحصر به فرد داشته باشید-آریووب

پانوشت سایت کامل باشد

پانوشت‌ها مهم‌اند زیرا یک کاربر معمولاً بعد از مراجعه به یک سایت و بررسی تمام قسمت‌های آن برای اعتماد و اطمینان بیشتر به انتهای سایت مراجعه می‌کند تا اطلاعات بیشتری از آن سایت به دست آورد. نمادهای اعتماد در قسمت پانویس نشان دهنده اصالت و کیفیت وب سایت شما خواهد بود. و همچنین امکان برقراری ارتباط آسان توسط کاربران با مدیران سایت اعتماد مشتریان به آن کسب و کار را افزایش می‌دهد.

سخن آخر درباره سایت جذاب

هر چند ایده‌های بسیار زیادی وجود دارد که باعث جذابیت بیشتر یک سایت می‌شود اما در این مقاله به طور مختصر سعی کرده‌ایم نکات مهم و ضروری را برایتان بازگو کنیم تا با رعایت به یس و اساس طراحی یک سایت جذاب در بدو شروع کسب و کار اینترنتی‌تان وب سایتی داشته باشید که تا حدودی رضایت شما و کاربرانتان را فراهم کند. در طراحی سایت اختصاصی که توسط طراحان باتجربه در شرکت‌های این حوزه انجام می‌شود، آیتم‌های به سیای را به شما پیشنهاد می‌دهند که می‌توان با در نظر گرفتن آن‌ها سایتی جذاب، خاص و منحصربه‌فردی را برای برند و کسب و کارتان داشته باشید. شاید در ابتدا مجبور باشید کمی هزینه کنید اما قطعاً در آینده سرمایه‌ای بیش از آن را کسب خواهید کرد.

سایت فروشگاهی خود را طراحی کنید


برای مشاوره رایگان کلیک نمایید

Print
رتبه بندی این مطلب:
5/0
0رأی موافق 0رأی مخالف

نظر

شما در پاسخ به

نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
لطفا یک نظری بنویسید
افزودن نظر

.کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزار هوشمند آریو میباشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است

  • بازگشت به بالا