مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

سایت اختصاصی چیست؟

ادمین آریو
سایت اختصاصی چیست؟ 2

در دنیای تجارت الکترونیک وب‌سایت‌های بسیاری وجود دارد که هر کدام در نوع خود منحصربه‌فرد است. اگر برای راه‌اندازی وب‌سایت خود شروع به جستجو و تحقیق در فضای اینترنت نمودید، حتماً با سایت‌هایی مواجه شدید که گرافیک بسیار جذاب و چشم‌نواز داشته و تمام ویژگی‌های یک سایت خوب و ایده آل را دارا می‌باشند و قطعاً سرعت بسیار خوبی هم دارند. شاید دوست داشته باشید شما هم کسب‌وکار خود را به شکلی منحصربه‌فرد و جذاب شروع کنید به گونه‌ای که مخاطبانتان در سایت و فضای کسب‌وکارتان همین حس فعلی شما را داشته باشند. قطعاً با طراحی سایت اختصاصی برای کسب‌وکار خود به این هدف مهم دست پیدا خواهید کرد. در این مقاله سعی داریم شما را با مفهوم سایت اختصاصی، تفاوت آن با سایر سایت‌ها و مزایای آن آشنا کنیم.

آشنایی با سایت اختصاصی 

طراحی سایت اختصاصی از انواع طراحی وب‌سایت است که با زبان برنامه‌نویسی مشخصی مطابق با نیازها و درخواست مشتری و سفارش دهنده وب‌سایت نوشته می‌شود. در این نوع طراحی که توسط کارشناسان و متخصصین وب در شرکت‌های طراحی وب‌سایت انجام می‌شود صفر تا صد دیزاین، کدنویسی و پیاده‌سازی سایت طبق درخواست و سلیقه صاحب سایت و متناسب با کسب و کار او انجام می‌شود. طراحی و ساخت سایت فروشگاهی به صورت اختصاصی بیشتر برای کسب و کارهایی مفید است که بخواهند محصولات و خدمات خاصی را به مشتریان ارائه دهند و نیز مخاطبان زیادی دارند.

تفاوت طراحی ساخت اختصاصی با سایت سازها یا قالب‌های آماده

سایت سازها یا قالب‌های آماده به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شود که از قبل ساخته شده و به صورت آماده در اختیار متقاضی وب‌سایت قرار می‌گیرد. استفاده از این نوع طراحی سایت باعث صرفه‌جویی در هزینه و زمان می‌شود؛ زیرا از قبل آماده بوده و هر شخصی برای شروع کسب و کار خود می‌تواند در عرض چند ساعت به راحتی آن را نصب و اجرا کند. سایت‌سازها یا قالب‌های آماده نسبت به سایت‌های اختصاصی هزینه پایینی دارند که دلیل آن هم متقاضی زیاد و فروش گسترده آن است. این قالب‌ها نسبت به سایت‌های اختصاصی امنیت پایینی دارند البته بحث امنیت قالب‌های آماده در صورتی صادق است که آن وب‌سایت از اعتبار کافی برخوردار نباشد. در مقابل سایت‌های اختصاصی هم امنیت و هم سرعت بسیار خوبی را ارائه می‌دهند. در سایت‌های آماده برخلاف سایت‌های اختصاصی این قابلیت را ندارند که پس از مدتی بسته به نیاز مدیر سایت بتوان ظاهر وب‌سایت را تغییر داد و این محدودیت به شدت آن را از چشم متقاضیانی که کسب و کار خاص و گسترده‌تری نسبت به بقیه دارند، می‌اندازد. البته ظاهر بعضی از قالب‌های آماده را می‌توان تغییر داد؛ اما دشواری‌هایی دارد که توسط افراد معمولی قابل اجرا نیست. این قالب‌ها به دلیل اینکه متقاضیان زیادی دارد ممکن است وب‌سایت‌های زیادی را بیابید که ظاهری یکسان داشته باشند و این مانع از منحصربه‌فرد بودن آن‌ها می‌شود. همچنین طرح‌ها و رنگ‌های این نوع قالب‌ها ممکن است با هر محصولی مطابقت نداشته باشد. در صورتی که سایت‌هایی که اختصاصی طراحی می‌شوند منطبق با برند و سلیقه هر کسب و کاری ساخته می‌شوند. در این سایت‌ها تغییرات طراحی و رنگ‌ها بدون محدودیت بوده و به سهولت انجام می‌شود.

تفاوت طراحی ساخت اختصاصی با سایت سازها یا قالب‌های آماده-آریووب

سایت نیمه اختصاصی

سایت‌های نیمه اختصاصی سایت‌هایی هستند که بخشی از طراحی آن از قبل آماده بوده و بخش دیگر آن بسته به سلیقه و درخواست متقاضی توسط طراح تغییر می‌کند و بهینه سازی می‌شود. این سایت‌ها به دلیل آماده بودن بخشی از آن به زمان کمتری نسبت به سایت‌های اختصاصی نیاز دارند و همچنین نسبت به سایت‌های اختصاصی که از پایه طراحی می‌شوند هزینه پایین‌تری نیز دارند؛ زیرا برای طراحی آن نیاز به یک تیم طراحی که تمام کدنویسی‌ها را از پایه انجام دهد، نیست و این دلیلی است که بسیاری از کسب‌وکارها از این نوع طراحی استفاده می‌کنند. سرعت آماده سازی این نوع سایت‌ها نیز به دلیل اینکه بخشی از کدنویسی آن آماده است نسبت به سایت‌های اختصاصی بالاتر است.

اگر از سایت نیمه اختصاصی استفاده می‌کنید حتماً متوجه شده‌اید که بسیاری از سایت‌های موجود در فضای وب شبیه سایت شماست مانند قالب‌های آماده و این شاید برای شما خوشایند نباشد. در بحث امنیت این سایت‌ها در صورت نیاز می‌توان با استفاده از پلاگین‌های امنیتی، امنیت سایت را بالا برد.

مزایای طراحی سایت اختصاصی

طراحی منحصربه‌فرد

در سایت اختصاصی سفارش دهنده سایت تمام مواردی که دوست دارد در وب‌سایت او وجود داشته باشد را به طراحان سایت خود منتقل می‌کند و متخصصین و طراحان تمام موارد را از پایه بر اساس نیازها، سلایق و درخواست صاحب وب‌سایت کدنویسی می‌کنند. حتی رنگ‌ها و المان‌های دلخواه او را به طراحی سایت می‌افزایند. به این ترتیب سایتی ساخته می‌شود که مشابه آن در هیچ وب‌سایتی دیده نخواهد شد و منحصراً برای همان کسب و کار طراحی شده است. البته سفارش دهنده قبل از اینکه خواسته‌های خود را به طراح منتقل کند از مشاوران تیم طراحی بهره می‌برد تا سایتی که سفارش می‌دهد مطابق با محصول، لوگو و یا خدمتی باشد که آن کسب و کار ارائه می‌دهد. با این روند سایتی که طراحی می‌شود به هیچ وجه کپی‌برداری از سایت‌های دیگر نخواهد بود.

سرعت و امنیت بالا

سایت‌های اختصاصی از سرعت و امنیت بسیار خوبی برخورداراند. امنیت سایت‌های اختصاصی یکی از مزیت‌های بارز آن به شمار می‌رود و چون تمام بخش‌های سایت اختصاصی از پایه توسط طراح کدنویسی می‌شود امنیت آن نسبت به سایر انواع طراحی سایت‌ها بسیار بیشتر خواهد بود. در واقع این نوع سایت‌ها نسبت به انواع حملات از سوی سایت‌های دیگر، مقاوم است. این نوع سایت‌ها برای وب‌سایت‌هایی که به دلایل مختلف در طول زمان مورد حملات احتمالی هکرها قرار می‌گیرند، بسیار مفید است.

امکان توسعه سایت

شرایط کسب‌وکارها ممکن است با مرور زمان تغییراتی داشته باشد که به نسبت آن تغییرات، تحولی در سایت فروش نیز باید اعمال گردد. سایت‌های اختصاصی به دلیل اینکه تماماً توسط طراح کدنویسی می‌شوند و طراح به همه بخش‌های آن اشراف دارد به راحتی پس از مدتی در صورت لزوم و یا درخواست صاحب سایت امکان توسعه و ارتقا سایت را در اختیار او قرار می‌دهند. این روند ممکن است هر چند وقت اتفاق بیفتد و کسب و کاری که از یک سایت اختصاصی برای تجارت خود استفاده می‌کند بدون نگرانی از اینکه آیا به وقت نیاز می‌تواند دستی به سر و روی فروشگاه خود بزند؟ این تغییرات را اعمال می‌کند.

امکان توسعه سایت-آریووب

پشتیبانی شبانه‌روز

تیم طراحی که سایتی اختصاصی برای مشتری ایجاد می‌کند موظف است یک تیم پشتیبانی بسیار قوی بعد از طراحی سایت و تحویل آن به متقاضی ارائه دهد. در واقع کار اصلی تیم طراحی سایت اختصاصی از اینجا به بعد شروع می‌شود. تیم پشتیبانی همراه و همگام با مدیر وب‌سایت قدم به قدم جلو می‌رود و سعی می‌کند تمام نیازهای مدیر سایت و کاربران آن وب‌سایت و کسب و کار را برطرف کند از این رو با طراحی سایت اختصاصی خیال تمام مدیران کسب و کارها راحت است و دغدغه رفع مشکلات احتمالی را نخواهند داشت.

جمع بندی درباره سایت اختصاصی 

برای راه‌اندازی کسب و کار دیجیتال و ورود به تجارت الکترونیک بسته به بودجه و آینده‌ای که برای کسب و کار و وب‌سایت خود در نظر دارید می‌توانید تصمیم بگیرید که چه نوع طراحی سایتی برای شما مفید و کارآمد خواهد بود. با طراحی سایت اختصاصی قطعاً شما سایتی متفاوت و منحصربه‌فرد نسبت به رقبای خود خواهید داشت. با یک سایت اختصاصی شما می‌توانید برای برند شدن در حوزه کسب و کارتان پیش بروید و با بهترین روش‌ها کسب و کار خود را در فضای مجازی به مخاطبانتان معرفی کنید. البته طراحی سایت اختصاصی چون از پایه و به صورت دستی طراحی می‌شود ممکن است روند طولانی را طی کند اما در نهایت آن چیزی که به دست سفارش دهنده سایت می‌رسد، رضایت او را جلب خواهد کرد.

سفارش طراحی سایت اختصاصی


برای مشاوره رایگان کلیک نمایید

Print
رتبه بندی این مطلب:
4/7
0رأی موافق 0رأی مخالف

نظر

صادق توحیدی · 1401/11/24 09:47:47 ق.ظ

منم موافقم که از جنبه های مختلف سایت اختصاصی خیلی موفقتر هست نسبت به سایتساز ها البته که هزینه اش هم بیشتر است.

امید · 1401/12/08 01:53:51 ب.ظ

با سلام

با تشکر از مطالب خوبی که در سایت بارگذاری کردید. دم شما گرم

شما در پاسخ به

نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
لطفا یک نظری بنویسید
افزودن نظر
مشاوره رایگان با تیم فروش حرفه ای آریووب
021-91015160 | گفتگو در واتس اپ | گفتگو در تلگرام

.کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزار هوشمند آریو میباشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است

Empty
Click + to add content
  • بازگشت به بالا