مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
پنل مشتریان
پورتال مشتریان

طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر و مهمترین مراحل آن

ادمین آریو
طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر و مهمترین مراحل آن 0

فهرست مطالب:

 1. اهمیت طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر در چیست؟
 2. هزینه طراحی و ساخت سایت فروشگاهی کامپیوتر
 3. امکانات طراحی سایت کامپیوتر
 4. طراحی وب اپلیکیشن برای سایت فروش کامپیوتر
 5. مراحل طراحی سایت کامپیوتر در آریووب
 6. آریو وب؛ بهترین انتخاب برای طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر
 7. سوالات متداول درباره طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر

در طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر باید به برخی از امکانات فروشگاه اینترنتی خود بیشتر توجه کنید. چون مشتریان در هنگام بازدید از سایت فروشگاهی برای خرید کامپیوتر بیشتر به دنبال مقایسه کردن برندهای مختلف و بررسی جزئیات لوازم جانبی آن هستند که دوست دارند اطلاعات بیشتر از محصول مورد نظر خودشان به دست آورند. برای همین در طراحی فروشگاه آنلاین کامپیوتر توجه به فیلترینگ هوشمند و جستجوی پیشرفته محصولات و حتی تولید محتوا سایت اهمیت زیادی دارد.

اما مراحل طراحی و ساخت سایت فروشگاهی برای فروش کامپیوتر و تجهزات جانبی آن چیست؟ برای شروع ساخت فروشگاه اینترنتی کامپیوتر از کجا باید شروع کنیم؟ مزایا و ویژگی‌های سایت فروش کامپیوتر کدامند؟ برای کسب اطلاعات صفر تا صد طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر بهتر است این راهنما از آریو وب را تا انتها بخوانید.

 

اهمیت طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر در چیست؟

با طراحی سایت فروشگاهی در زمینه کامپیوتر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید کسب و کار خود را رونق ببخشید و یک سر و گردن بالاتر از رقیبان خود قرار بگیرید. چرا که طراحی سایت فروشگاهی در هر کسب و کاری ویژگی‌ها و مزایایی خاص خودش را دارد که این مزیت‌ها در مورد سایت‌های فروشگاهی کامپیوتر هم صدق می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

مقرون به صرفه بودن

ساخت فروشگاه اینترنتی و آنلاین برای فروش کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند از نظر کاهش هزینه‌های اجاره مغازه، استخدام نیروی کار کاملا مقرون به صرفه باشد. شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید تمام محصولات خود را در ویترین فروشگاهی اینترنتی خود به نمایش بگذارید تا 24 ساعته در دسترس مشتریان قرار بگیرد.

صرفه جویی در زمان

هم خرید از فروشگاه اینترنتی کامپیوتر و هم فروش در آن، به مدت زمان کمتری نیاز دارد. با راه اندازی کسب و کار آنلاین خود و درج کامل اطلاعات در مورد محصولات دیگر لازم نیست زمان زیادی را صرف توضیح دادن در مورد محصولات خود به مشتریان خود کنید. از طرفی مشتری مجبور نیست برای خرید محصولات مورد نیاز زمان زیادی را صرف پرس و جو از مغازه‌های مختلف کنند.

گسترش بازار

گسترش بازار

فروش در سایت فقط به یک شهر و مکان خاصی مربوط نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید با طراحی مناسب و اصولی سایت فروشگاهی، محصولات خودتان را به سایر شهرها هم معرفی کنید. هیچ محدودیتی در ارائه خدمات و فروش محصولات به سایر نقاط کشور ندارید.

مدیریت آسان

برای مدیریت فروشگاه اینترنتی خود نیازی به صرف هزینه زیادی ندارید. چون سایت‌های فروشگاهی از امنیت بالایی برخوردار هستند. به راحتی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید فروشگاه خود را مدیریت کرده و با بررسی رفتار کاربران، ایرادهای مراحل فروش خود را شناسایی و برطرف کنید.

تبلیغات کم هزینه

با ساخت فروشگاه اینترنتی کامپیوتر خود دیگر نیازی به تبلیغات گران قیمت و پر هزینه ندارید. چون فروشگاه اینترنتی شما بهترین و ارزان ترین راه برای تبلیغات محصولات شما است. مهمتر از همه اینکه هیچ محدودیت زمانی برای تبلیغات در سایت خودتان ندارید. ارائه خدمات در فروشگاهی اینترنتی به صورت 24 ساعته است که شانس افزایش درآمد شما را تا حدود زیادی افزایش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.

یک لحظه به این فکر کنید که شما خواب هستید و سایت شما بدون کوچکترین هزینه و زحمت در حال کسب درآمد برای شما است. این خلاصه از مزایا و اهمیت طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر است که شما را تشویف می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند تا همین حالا به فکر طراحی سایت خود باشید.

 

هزینه طراحی و ساخت سایت فروشگاهی کامپیوتر

هزینه طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر و لوازم جانبی آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • میزان پیچیدگی پروژه طراحی سایت
 • ویژگی‌ها و قابلیت های مورد نیاز برای معرفی محصولات سایت
 • سلیقه و نیاز صاحب کسب و کار
 • انتخاب نوع قالب برای طراحی سایت

هزینه طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر برای یک سایت اولیه با ویژگی های استاندارد و محصولات محدود، ممکن است از چند میلیون تا چند ده میلیون تومان متغیر باشد. طراحی یک سایت پیشرفته‌ و اصولی با طراحی سفارشی، ‌سازی درگاه‌های پرداخت، سیستم‌های مدیریتی پیشرفته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند از این مبلغ هم بیشتر باشد. اما افزایش درآمد ناشی از طراحی سایت فروشگاهی در زمینه کامپیوتر بیش از مبلغی است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید برای طراحی آن هزینه کنید. بدون شک کسب درآمد همیشگی و دائمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارزش یکبار هزینه کردن برای طراحی سایت را دارد.

امکانات طراحی سایت کامپیوتر

امکانات طراحی سایت کامپیوتر

استفاده از امکانات مختلف در سایت کامپیوتری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که در نهایت همه آنها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند باعث افزایش تجربه کاربری و میزان درآمد صاحب کسب و کار شوند. برخی از مهمترین امکانات فروشگاه اینترنتی فروش کامپیوتر عبارتند از:

 • امکان مقایسه محصولات مختلف از برند های متفاوت و بررسی مزایا و معایب هر یک از آنها
 • جستجوی پیشرفته محصولات مورد نیاز و بررسی جزئیات کامل آنها
 • نمایش متنوع محصولات به مشتریان و راهنمایی آنها برای انتخاب بهتر و دقیق تر
 • قابلیت نصب درگاه پرداخت بر روی سایت فروشگاهی و راحت تر کردن فرایند خرید از سایت
 • امکان صدور فاکتور در هنگام خرید از فروشگاه اینترنتی و انتقال به سبد خرید مشتریان
 • امکان ارسال نظرات و پیشنهادات مشتریان برای بررسی بهتر یک محصول و راهنمایی بیشتر
 • ریسپانسیو بودن سایت فروشگاهی برای نمایش مناسب صفحات مختلف سایت بر روی گوشی های هوشمند و دسکتاپ
 • امنیت و سرعت بالا سایت های فروشگاهی و امکان بهینه سازی آن برای رفع مشکلات احتمالی

شما در انتخاب و افزودن هر یک از این امکانات به سایت خود کاملا مختار هستید و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید با توجه به نیاز و سلیقه تان، هر کدام را که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید به سایت خود اضافه کنید.

طراحی وب اپلیکیشن برای سایت فروش کامپیوتر

یکی از بهترین راهکارها برای بهبود وضعیت کسب و کار آنلاین در کنار طراحی سایت فروشگاهی، طراحی وب اپلیکیشن یا نرم افزارهای تحت وب برای سایت فروش کامپیوتراست. انواع مختلفی از وب اپلیکیشن وجود دارند که شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید آنها را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

وب اپلیکیشن (Web Application) نیازی به نصب ندارند و از طریق مرورگر قابلیت اجرا شدن بر روی هر دستگاهی را دارند. طراحی وب اپلیکیشن برای یک سایت فروشگاه اینترنتی فروش کامپیوتری می‌تواند مزایای زیادی در توسعه کسب و کار شما داشته باشد. چون وب اپلیکیشن‌ها معمولاً تا حدود زیادی تجربه کاربری ر افزایش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند و به آنها کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند تا بتوانند راحت تر محصولات خودشان ر ا بخرند.

حتی وب اپلیکیشن‌ها امکان دسترسی به محتوا و محصولات در صورت از دست رفتن اتصال به اینترنت را فراهم می‌کنند. از طرفی هم، وب اپلیکیشن‌ها معمولاً بهینه‌سازی شده و نسبت به سایر برنامه ها بهتر و راحت تر اجرا می‌شوند. کاربران، از طریق آنها به راحتی می‌توانند از دستگاه‌های موبایل خود به فروشگاه اینترنتی دسترسی داشته باشند. احتمال به‌روز رسانی آنها وجود دارند که همین مزیت Web Application می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند باعث افزایش امنیت در آنها شود.

اگر به دنبال طراحی وب اپلیکیشن اختصاصی برای سایت فروشگاهی کامپیوتر خود هستید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید از خدمات آریو وب استفاده کرده یا با یک مشاوره آنلاین و رایگان اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید.

مراحل طراحی سایت کامپیوتر در آریووب

مراحل طراحی سایت کامپیوتر در آریووب

در بازار کسب و کار امروزی، راه اندازی یک سایت فروشگاهی و معرفی محصولات برای دیده شدن در بازار جهانی گام بسیار مهمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌است. اما پشتیبانی سایت و بررسی مشکلات احتمالی در عملکرد آن نیمه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دیگر از مسیر است. تیم آریو وب دقیقا اهمیت پشتیبانی از سایت را درک کرده و سعی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند به عنوان یک همراه همیشگی در طول مسیر کنار شما باقی بماند تا بتوانید فروشگاه اینترنتی خود را تقویت و برندسازی کنید. برخی از مهمترین مراحل طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر در آریووب عبارتند از:

تحلیل نیازمندی‌ها

بررسی نیاز های یک کسب و کار و تحلیل تمام اطلاعات مربوط به فروش حوزه کامپیوتر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند در تعیین راهکارهای هدفمند برای طراحی سایت فروشگاهی موثر باشند. تیم آریو وب با کسب اطلاعات اولیه سعی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند نیازها و استراتژی‌های موثر برای معرفی محصولات را در فروشگاه اینترنتی شما بررسی و بهترین طرح و قالب را به شما معرفی کند.

امضای قرارداد

بعد از توافق های اولیه برای طراحی سایت فروشگاهی، قرارداد نهایی با جزئیات مربوطه امضاء می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود تا خیال شما بابت تعهد آریو وب برای ارائه خدمات راحت شود. در قرارداد بین طرفین، مدت زمان لازم برای پروژه طراحی سایت، هزینه مورد نظر و هر گونه اطلاعات مهم دیگر مکتوب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

طراحی وب سایت فروشگاهی

در این مرحله طراحی وب سایت با بررسی بازار هدف کسب و کارتان آغاز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. وب سایت فروشگاهی شما نباید دقیقا شبیه به سایت‌های رقیب با امکانات مشابه باشد. شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید وب سایتی حرفه ای تر و اختصاصی تر سفارش دهید. آریو وب، هیچ محدودیتی برای طراحی وب سایت های اختصاصی و پیشرفته ندارد.

در این مرحله می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید تمام امکانات مربوط به سایت خود را مشاهده و بررسی کنید. اگر فکر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید سایت شما نیاز به تغییر و توسعه بیشتری دارد، تیم طراحی سایت خود را در جریان بگذارید.

تست و بهبود

تست و بهبود

در مرحله تست و بهبود کلیه قسمت سایت‌های فروشگاهی برای شناسایی و رفع مشکلات احتمالی مورد بررسی قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرند.

مهمترین مزایای تست و بهینه سازی موثر سایت‌های فروشگاهی
افزایش تجربه کاربری افزایش سرعت سایت منجر به رضایت بیشتر کاربر، مدت زمان بازدید طولانی تر و افزایش شانس تبدیل کاربران به مشتری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.
بهبود عملکرد سایت یک وب سایت فروشگاهی با عملکرد مناسب و واکنش گرا نه تنها تجربه کاربر را افزایش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد، بلکه بر رتبه بندی موتورهای جستجو نیز تأثیر مثبت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذارد.
شناسایی و تصحیح خطا هر گونه خطا و مشکل در مسائل فنی سایت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند تاثیر منفی بر عملکرد وب سایت داشته باشد که در نهایت تجربه کاربری و اعتبار برند را کاهش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. اما در طی بهینه سازی و تست سایت همه این خطاها بررسی و رفع می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند.
عملکرد سئو تست و بهینه سازی مناسب به بهینه سازی موتور جستجو (SEO) کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. یک وب سایت بهینه شده با زمان بارگذاری سریع، ساختار مناسب HTML و نمایش مناسب در تلفن همراه در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری دارد.

در کل تست و بهینه سازی سایت جزء مراحل اصلی طراحی وب هستند که اگر اصولی و درست صورت بگیرد در نهایت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند منجر به ساخت یک سایت کاربر پسند شود. بعد از این مرحله سایت آماده راه اندازی و انتشار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را بدون هیچ گونه عیب و نقصی از آریو وب تحویل بگیرید.

راه اندازی و انتشار

برخی از شرکت‌های طراحی پس از تست و بهینه سازی و تحویل سایت به مشتریان خدمات دیگری را ارائه نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند. اما شرکت‌های معتبری مانند آریو وب، بعد از این مرحله به صاحبان سایت فروشگاه کامپیوتر و لوازم جانبی آن برای انتشار و راه اندازی بهتر خدمات و آموزش‌های لازم را ارائه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند تا گام محکمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌را برای افزایش فروش و درآمد صاحبان سایت بردارند. چون طراحی سایت به خودی خود ممکن است کارایی لازم را نداشته باشد. مراحل بعد از طراحی هم اهمیت زیادی در موفقیت سایت دارند.

پشتیبانی و بهینه سازی

ارائه خدمات پشتیبانی بعد از راه اندازی سایت یکی دیگر از مراحل طراحی فروشگاه اینترنتی در آریو وب است که مهمترین این خدمات عبارتند از:

 • نگهداری از سایت
 • به روز رسانی های منظم
 • بررسی سایت و رفع مشکلات فنی احتمالی
 • انجام تنظیمات موثر بر اساس بازخورد کاربر در طول دوره پشتیبانی سایت

هر یک از این مراحل با هدف بهبود وضعیت کسب و کار آنلاین و کسب رضایت مندی شما مشتریان عزیز انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. پس اگر سوال و یا نظرات مهمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌در زمینه طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر دارید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید در پایین همین مقاله برای ما ارسال کنید.

آریو وب؛ بهترین انتخاب برای طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر

آریو وب؛ بهترین انتخاب برای طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر

اگر به دنبال طراحی اصولی و حرفه ای سایت فروشگاهی خود هستید، یا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید یک فروشگاه اینترنتی ایده آلی برای کسب و کار خودتان داشته باشید بهتر است از آریو وب یک مشاوره آنلاین و رایگان دریافت کنید. چرا که آریو وب؛ بهترین انتخاب برای طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر است که به دنبال کسب رضایتمندی حداکثری مشتریان، تیمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حرفه ای و پاسخگو را برای پشتیبانی 24 ساعته و ارائه خدمات دائمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌را تشکیل داده است.

هدف اصلی از این تیم، توسعه کسب و کار اینترنتی شما در یک بستری کاملا امن و مناسب است. با دریافت اطلاعات کامل از فرایند طراحی سایت برای فروش کامپیوتر از گروه آریو وب، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید با اعتماد کامل طراحی سایت خود را به این تیم بسپارید.

 

سوالات متداول درباره طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر


آیا امکان طراحی سایت فروشگاهی برای لوازم جانبی کامپیوتر هم وجود دارد؟

بله! شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید در همه کسب و کارهای مربوط به خرید و فروش کامپیوتر، سایت آنلاین طراحی و راه اندازی کنید.

بهترین شرکت طراحی سایت فروشگاهی کامپیوتر کدام است؟

برای انتخاب بهترین شرکت در زمینه طراحی وب سایت فروشگاهی بهتر است به نمونه کارها و نظرات سایر مشتریان آن شرکت توجه کنید.

مدت زمان مورد نیاز برای ساخت فروشگاه اینترنتی کامپیوتر چقدر است؟

طراحی فروشگاه اینترنتی کامپیوتر بازه زمانی مشخصی ندارد. مدت زمان مورد نیاز آن بستگی به سلیقه و نیاز صاحب کسب و کار خواهد داشت. اما آریو وب سعی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند بهترین خدمات را در کمترین زمان ممکن به مشتریان خود ارائه دهد.

برای مشاوره رایگان کلیک نمایید

Print
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
0رأی موافق 0رأی مخالف

نظر

شما در پاسخ به

نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
لطفا یک نظری بنویسید
افزودن نظر

.کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزار هوشمند آریو میباشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است

 • بازگشت به بالا