مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
پنل مشتریان
پورتال مشتریان

پشتیبانی سایت چیست؟

ادمین آریو
/ دسته ها: اخبار ویژه
پشتیبانی سایت چیست؟ 0

برای ورود به دنیای تجارت الکترونیک داشتن یک وب سایت خوب و ایده آل الزامی است اما تجربه تجارت الکترونیک تنها به اینجا ختم نمی‌شود. با طراحی و راه‌اندازی یک وب سایت تنها مرحله اول کسب و کار اینترنتی شما تمام می‌شود. بعد از این مرحله، شما وارد مرحله جدید و مهم پشتیبانی سایت می‌شوید. اداره کردن یک وب سایت مخصوصاً وب سایت‌های فروشگاهی، آن هم فروشگاه‌های بزرگ و  پرتردد، بدون حمایت یک تیم پشتیبانی قوی، بسیار مشکل و تقریباً غیرممکن است. خدمات پشتیبانی وب سایت‌ها شما را در مواقع بروز مشکل و عدم کاربری مطلوب از سایتتان یاری می‌رساند و همواره سعی می‌کند شما و کاربرانتان از امکانات سایت حداکثر استفاده را ببرید. اهمیت این موضوع، ما را بر آن داشت تا مقاله‌ای درباره خدمات پشتیبانی سایت به شما ارائه دهیم. قبل از هر چیزی باید بدانیم خدمات پشتیبانی دقیقاً چیست و چه کاربردی دارد؟

 

آشنایی با خدمات پشتیبانی سایت

خدمات پشتیبانی سایت به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که توسط افراد متخصص برای بهبود هرچه بیشتر عملکرد یک سایت انجام می‌شود. اقداماتی مانند به‌روزرسانی مرتب وب سایت، بهبود نکات سئوی محتوای بارگذاری شده، کنترل سرعت و امنیت سایت، رفع مشکلات احتمالی استفاده از امکانات سایت توسط کاربران و مدیران وب سایت، بررسی عوامل مختلف برای اصلاح رفتارهای نامناسب بخش‌های مختلف سایت و جلوگیری از واکنش‌های غیر مرتبط با نیازهای کاربران، کمک به مدیران سایت‌ها برای افزودن، ویرایش یا حذف محتوای سایت‌ها و... پشتیبانی سایت‌ها بسته به نوع وب سایت و محتوای موجود در آن با هم متفاوت است؛ ولی در کل خدمات پشتیبانی یک پوشش حمایتگر برای تمامی وب سایت‌ها است که وجود آن صد درصد برای عملکرد صحیح یک وب سایت و پیشرفت آن الزامی است.

خدمات پشتیبانی سایت چیست-آریووب

 

انواع پشتیبانی سایت

وظایف یک پشتیبان سایت بسیار گسترده و متنوع است اما به طور کلی هر پشتیبان وظایف اصلی و مهمی را بر عهده دارد که در ادامه به مواردی از آن اشاره می‌کنیم.

پشتیبانی فنی سایت

بخش فنی یک سایت که توسط برنامه‌نویس، طراحی و کدگذاری می‌شود نیاز به پشتیبانی دارد تا مشکلات احتمالی که در هنگام استفاده از آن سایت رخ می‌دهد را اصلاح کند. خدماتی که توسط پشتیبانی فنی سایت انجام می‌شود شامل حل مشکلات مربوط به میزبانی و هاستینگ، حل مشکلات لینک‌ها در سایت، ساماندهی افزونه‌ها و نصب افزونه‌های جدید، سفارشی‌سازی بخش‌های مختلف سایت، کنترل ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت در تمام دستگاه‌های الکترونیکی، اعمال موارد مختلف برای توسعه سایت، انجام درخواست‌ها و نیازهای جدید کارفرما و... می‌شود.

پشتیبانی سئو سایت

داشتن یک سئوی مناسب همواره از دغدغه‌های مهم و اساسی مدیریت و پشتیبانی یک سایت محسوب می‌شود. خدمات پشتیبانی سئوی سایت برای رسیدن به این هدف همواره می‌کوشد تا برای رسیدن به رتبه‌های برتر موتورهای جستجو و بهینه‌سازی سایت برای این منظور اقدامات لازم را انجام دهد. داشتن یک استراتژی سئوی مناسب برای وب سایت به منظور بهتر دیده شدن آن سایت از وظایفی است که در حیطه پشتیبانی سئوی سایت قرار می‌گیرد. استفاده از لینک‌های داخلی و خارجی در محتوای صفحات سایت‌ها، نظارت بر ایندکس سایت، تهیه لیستی از کلمات کلیدی هدف و استفاده از آن‌ها در محتوای سایت همگی از وظایف پشتیبانی سئوی سایت است. 

پشتیبانی گرافیکی سایت

پشتیبانی گرافیکی سایت یعنی تولید و بارگذاری محتوای بصری و به‌روزرسانی منظم آن‌ها برای داشتن صفحاتی جذاب و کاربرپسند و افزایش رتبه سایت و بهینه‌سازی سئو. اینفوگرافیک‌ها، بنرهای تبلیغاتی و محتوای بصری سایت توسط این بخش از پشتیانی سایت پشتیبانی می‌شود.

پشتیبانی محتوایی سایت

در پشتیبانی محتوایی سایت، پشتیبان باید مطالب موجود در صفحات سایت را به طور مرتب به‌روزرسانی کند همچنین محتواهای قبلی را ویرایش کرده و آن‌ها را مطابق اصول سئو تغییر دهد تا باعث بالا رفتن رتبه سایت توسط موتورهای جستجو شود. انتشار منظم محتوای سایت و بهبود کیفیت آن و همچنین انتخاب کلمات کلیدی هدفمند و انتشار آن در بازه‌های زمانی منظم و آنالیز سایت‌های مشابه و پیدا کردن نقاط ضعف و قوت سایت در پشتیبانی محتوایی سایت قرار می‌گیرد. بارگذاری مقالات جدید در سایت و به‌روزرسانی منظم آن توسط پشتیبانی، باعث افزایش کاربران و بک لینک‌های متعدد به سایت می‌شود.

پشتیبانی امنیتی سایتوظایفی که در پشتیبانی امنیتی سایت انجام می‌شود شامل تأمین امنیت سایت، تهیه نسخه پشتیبان به طور منظم، حذف فایل‌های آلوده در سایت‌های هک شده، اسکن ویروس‌ها، به‌روزرسانی هسته سیستم مدیریت محتوا، قالب‌ها و افزونه‌ها است.  

 

پشتیبانی امنیتی سایت-آریووب

 

وظایف واحد پشتیبانی وب سایت‌ها

از دیگر وظایف پشتیبانی سایت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به‌روزرسانی نرم‌افزار و افزونه‌های وب سایت
 • بک‌آپ‌گیری روزانه از محتوای سایت
 • بارگذاری مطالب و محتوا در سایت
 • رفع مشکلات احتمالی سایت
 • رسیدگی به امور مربوط به هاستینگ
 • انجام امور مربوط به توسعه و ارتقای وب سایت
 • انجام درخواست‌ها و سفارش‌های کارفرما
 • پیکربندی تنظیمات امنیت وب سایت
 • رفع باگ‌های موجود در سایت
 • بهینه‌سازی عملکرد سایت
 • بهینه‌سازی سرعت سایت
 • بهینه‌سازی سئوی سایت
 • انتشار محتوای سئو شده در بازه‌های زمانی منظم
 • ارائه گزارش‌های دقیق به کارفرما

 

اهمیت وجود یک پشتیبان خوب برای وب سایت

وجود یک پشتیبان خوب همواره به سایت‌ها مخصوصاً سایت‌های فروشگاهی کمک می‌کند تا با کمترین درصد خطا یک فروشگاه در هر اندازه‌ای را اداره کند. در بسیاری از موارد مدیران سایت‌ها با مشکلات ریز و درشتی هنگام کار با سایت‌ها روبرو می‌شوند و به دلیل نداشتن یک پشتیبانی خوب و در دسترس، مجبور می‌شوند سایت را به همان حالت رها کنند و به دنبال آن ضررهای زیادی را متحمل شوند. خدمات پشتیبانی سایت، یک چتر حامی بسیار مؤثر در پیشبرد کسب و کار هر وب سایتی محسوب می‌شود که با بها دادن به آن، رشد چشمگیری از آن سایت خواهد شد. همچنین پشتیبان‌ها به دلیل سابقه و تجربه‌ای که در این حیطه دارند می‌توانند در بسیاری از موارد مدیران وب ‌سایت‌ها را به سمت درست اداره یک وب سایت فروشگاهی هدایت کنند و راه و چاه درست مدیریت وب سایت را به آن‌ها آموزش دهند. البته بعضی از آیتم‌های پنل مدیریتی به گونه‌ای است که نمی‌توان آن‌ها را به افراد عادی آموزش داد و تیم پشتیبانی در شرایط متفاوت از این موارد استفاده می‌کنند؛ اما به طور کلی حمایت تیم پشتیبانی برای سایت‌ها بسیار ضروری و حیاتی است.  

هزینه پشتیبانی سایت

حتماً این سؤال برایتان پیش آمده که هزینه پشتیبانی یک سایت چقدر است و چگونه حساب می‌شود. هزینه پشتیبانی سایت بر حسب درخواست‌ها و نیازهای صاحب سایت محاسبه می‌شود و قیمت آن بسته به حجم کاری که به پشتیبانی محول می‌شود متفاوت است. پکیج‌های مختلف که تیم پشتیبانی ارائه می‌دهد بسته به نیاز درخواست کننده آن به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. در پکیج‌های معمولی، پشتیبانی راهبری سایت به سفارش دهنده ارائه می‌شود که در آن معمولاً مواردی مانند افزودن محتوا، تصاویر و حذف و ویرایش آن‌ها اجرا می‌شود و در پکیج‌های پیشرفته‌تر طراحی بنرها، خدمات مشاوره سئو، و آنالیز رفتاری مشتریان و دسته‌بندی آن‌ها، راه‌اندازی هوش تجاری و انبارداری برای سفارش دهنده خدمات پشتیبانی سایت ارائه می‌شود.

جمع‌بندی درباره پشتیبانی سایت

به طور کلی مراحل طراحی، برنامه‌نویسی، راه‌اندازی و پشتیبانی یک سایت کاملاً به هم پیوسته و جدانشدنی است. مطمئناً سایتی با یک پشتیبانی قوی و به‌روز در مقایسه با سایتی بدون پشتیبانی یا یک پشتیبانی ضعیف بسیار قدرتمندتر عمل کرده و مسیر پیشرفت صعودی را طی خواهد کرد. اگر شما هم وب سایتی دارید که نیاز به یک پشتیبانی قدرتمند دارد می‌توانید به شرکت‌های طراحی و پشتیبانی وب سایت مراجعه کرده و با بیان نیازهای خود برای قوت و پیشرفت سایتتان از پکیج‌های پشتیبانی آن‌ها استفاده کنید. به این ترتیب با طی زمان اندکی خواهید دید که کاربران بیشتری نسبت به بازدید سایت شما اشتیاق نشان خواهند داد و با این واکنش، شما را نیز برای ادامه کار در وب سایتتان سر ذوق می‌آورند. 


برای مشاوره رایگان کلیک نمایید

Print
رتبه بندی این مطلب:
5/0
0رأی موافق 0رأی مخالف

نظر

شما در پاسخ به

نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
لطفا یک نظری بنویسید
افزودن نظر

.کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزار هوشمند آریو میباشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است

 • بازگشت به بالا